banner864

CHP'de kriz 19 Eylül 2014, 19:21

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Antalya İl Yönetimi'nin görevden alınmasını istedi. İl yönetimi kongreye gideceğini açıkladı.

CHP Antalya tarafından yapılan açıklama şöyle
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya il yönetimi olarak; 30 Mart yerel yönetim seçimlerinden sonra sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da ziyaret ederek “Seçimlerde örgüt olarak elimizden geleni yaptık. Yalnız bir takım olumsuzluklar ve bütünşehir yasasının kurbanı olduk. Siyasi sorumluluk alarak ilimizi kongreye götürme arzusundayız” şeklinde talebimizi sayın genel başkanımıza ilettik.
Sayın genel başkanımızın talimatı doğrultusunda cumhurbaşkanlığı seçiminde partimizi başsız bırakmayarak elimizden gelen çalışmayı yaparak partimizin cumhurbaşkanı adayını Antalya’da tüm Cumhuriyet Halk Partililerin ve halkımızın desteğiyle yüzde 53’lük oy oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde bir sonuç aldık.
Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce “Gelin bir olalım, beraber çalışalım. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra il kongresini yapalım. Eğer genel merkez yapmazsa biz olağanüstü kongre kararı alacağız..” şeklindeki sözümüzü tutarak genel merkezimizin devam etmemiz yönündeki tavsiyelerine rağmen il yönetim kurulu olarak bugün oybirliğiyle olağanüstü kongre kararını almış bulunmaktayız.
Bu kararımızı genel merkezimize ilettik. Genel merkezimizin uygun gördüğü bir tarihte il kongremizi yapacağız. Partimize ve Antalya’mıza almış olduğumuz bu karar hayırlı olsun. Yeni görev alacak arkadaşlarımızla birlikte partimizi daha ileriye taşımak adına elimizden gelen çabayı göstereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar