banner864

CHP'de kurultay kararı 04 Haziran 2014, 18:56

Yerel seçimlerde istediği sonuçları alamayan CHP'de örgüt içi görev değişiklikleri için düğmeye basıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, Ankara il yönetiminin olağanüstü kongre talebinin kabul edildiği bildirildi.
CHP’de 30 Mart yerel seçimlerinden sonra beklenen örgüt operasyonları için Merkez Yönetim Kurulu’nda düğmeye basıldı. Bu kapsamda ilk olarak Ankara İl Örgütü'nün olağanüstü kurultaya gidecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu toplantısında, Ankara il yönetiminin olağanüstü kongre talebinin kabul edildiği bildirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingol, konunun MYK'da görüşüldüğünü belirterek, "Ankara İl Başkanımız olağanüstü kongre talebinde bulundu. Biz, bu talebi değerlendirdik. MYK olarak haklı ve saygın bir talep olarak gördük" dedi. Bingol, tüzük gereği 45 gün içinde mevcut delegelerle Ankara İl Kongresi'nin yapılacağını kaydetti.

Kulislerde Ankara’nın yanı sıra İstanbul ve İzmir’in de aralarında bulunduğu bazı örgütlerde revizyona gidileceği konuşuluyordu.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar