banner864

CHP'de kurultay tarihi belli oldu 17 Ağustos 2014, 15:43

Chp'de seçim maratonu resmen başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik istifa çağrıları üzerine toplanmasına karar verilen olağanüstü kurultay için Merkez Yürütme Kurulu tarih belirledi. Kurultay 5-6 Eylül tarihlerinde Ankara Ticaret Odası salonunda yapılacak. Kurultay'da, Genel Başkan ve Parti Meclisi seçiminin yan sıra tüzük değişikliğine de gidilecek.

CHP'de kurultay tarihi belli oldu paylaşan: ulusalkanal
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alınan başarısız sonuçların ardından CHP'de sular ısınmış, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları yapılmaya başlanmıştı.

CHP lideri istifa çağrıları üzerine olağanüstü kurultay talimatı vermişti. CHP'de gözlerin çevrildiği olağanüstü kurultay tarihi Genel Merkez'de yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında netleşti.

Genel merkezde bir süre Kılıçdaroğlu ile görüşen Mustafa Sarıgül'ün de katıldığı toplantıda gözler, Kurultay tarihine çevrilmişti. O tarih sonunda belli oldu. Açıklamayı Parti Sözcüsü Haluk Koç yaptı.

Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı yer olan Ankara Ticaret Odası Salonunda yapılacak kurultay'da tüzük değişikliğine de gidileceği belirtildi. Parti sözcüsü bunu doğruladı ama ayrıntı vermedi.

Kurultay'ın ikinci gününde yapılacak tüzük değişikliği ile, milletvekili adaylarını belirlenmesinde söz hakkının tamamen genel merkeze verileceği ifade edildi.

Yapılacak bir başka değişiklikle il ve ilçe örgütlerinin görevden alınmaları halinde 45 gün olan kongre zorunluluğu 1 yıla çıkarılacak. Böylece görevden alınan yönetimlerin delegeleriyle seçime gidilmesi engellenecek.

CHP'nin 5-6 Eylül'de kendi içinde yaşanan tartışmalara nokta koyacağını kaydeden Koç, Tayyip Erdoğan'ın fiili darbe yaptığını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MKA.LACİVERTİNDE.! :

aman vekilliğiniz diüşmesin.seçin yine.

ozan üstal :

Kılıçdaroğlu sen bizi temsil edemiyorsun. Yerine o makamın ağırlığı taşıyabilecek Atatürkçü ve Atatürk'ün ilkelerini benimsemiş birisi gelmeli.

Mustafa Cerit :

umarım yönetim komple değişir. ama delegasyon öyle bir şekillendirildi ki uyandılar mı bilmiyorum. delegeleri il ve ilçe yönetimlerini kendilerine benzettiler. umarım son seçim ders olmuştur.

Ali Kumova :

Bu sıyası görusle partı ıktıdara gelemez,taze kana ıhtıyac var genç kadroların iş başina gelmesı lazım

Emin tut :

Umarım tekrar secilmez ama korkum o ki; kemal bey delegelerin coğu onu sececek diye kurultay dedi, yinede kendisini tebrik ediyor ama desteklemiyorum!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar