banner864

CHP'de önemli transfer 19 Aralık 2013, 21:46

Mansur Yavaş ve Lütfü Savaş CHP'ye geçti. Yavaş'ın Ankara Büyükşehir'e, Savaş'ın da Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na aday olması bekleniyor.
 Eski Beypazarı Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için CHP’den aday adayı oldu.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Mansur Yavaş genel merkezdeki bir araya geldi. 30 Mart’taki yerel seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Görüşme sonrası, Kılıçdaroğlu Yavaş’ın CHP Ankara Büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu bildirdi.

Mansur Yavaş, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı oldu. 2004 yılında ikinci kez Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş, 2009 Yerel Seçimlerinde MHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Aldığı yüzde 27 oy oranı ile dikkatleri çeken Yavaş, 2011 yılında ise MHP'den istifa ettti.

Öte yandan AKP'li Antakya Belediye Başkanı Doçent Doktor Lütfü Savaş da partisinden istifa ederek CHP'ye geçti. CHP tarafından üyeliği kabul edilen Savaş'ın CHP'den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesi bekleniyor.

Savaş, 2009 yerel seçimlerinde AKP'den Antakya Belediye Başkanı seçildi. Önümüzdeki 30 Mart seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmedi.

Adayların Pazar günü yapılacak olan MYK toplantısından sonra açıklanması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

yusuf ekmen :

hayirlisi olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder