banner864

CHP'de parti içinden yine tepki yağdı 14 Kasım 2014, 20:15

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim özrüne parti içinden yine tepki yağdı. Uşak milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, özrü “hadsizlik” diye nitelendirdi. Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tuttu ve “kınamazsa o koltukta oturamaz” diye konuştu. İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da özrün CHP'yi bağlamayacağını belirtti.
Dersim özrü CHP içindeki tartışmaları alevlendirdi. Açıklamaya tepki gösteren  Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Tanrıkulu'nun HDP'li gibi davrandığını belirtti.

Yılmaz, Dersim olayları üzerinden Atatürk’e, Cumhuriyete ve CHP’ye saldırıların yoğunlaştığını ifade etti.

Dersim özrünü reddeden bir diğer isim Emekli büyükelçi ve CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen'di.   Öymen, Kılıçdaroğlu’na çok sert çıktı. “Konuşmayı kınamazsa Atatürk'ün koltuğunda oturamaz” dedi. 

Öymen, Atatürk’ün suçlu gösterilmesine tahammül edemeyeceklerini vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

ey chpli̇ler kemal kiliçtaroğlu bi̇r projedi̇r yarin tari̇hi̇ bi̇r hata yaparak sevr dayatmasina i̇mkan taniyan sözler edecekti̇r..i̇spati ortada ...seçi̇mlerden önce ameri̇ka seyehati̇ ..ve ekmeletti̇n i̇hsan oğlu ..ülkemi̇zi bu zordan çikaracak tek par ti̇ i̇şçi̇ parti̇ ve onun deneyi̇mli̇, ve ni̇teli̇kli̇, kadrosu zaman ülkemi̇zi̇n aleyhi̇ne olmadan haydi̇ yuvaya

köylü :

atam izindeyiz diyen cemaat hareket partili chpli̇ler şi̇mdi̇i̇ fetoş hocanin i̇zi̇nde bekar oğluda chpyi̇ uçurur

Ferit yakmaz :

Yazıklar olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar