banner864

CHP'de şok istifa! 12 Ekim 2013, 10:44

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu partideki görevlerinden istifa etti. Yolsuzlukları araştırma biriminin başında olan KİT komsiyonu üyesiydi. Erdoğdu, 1 hafta kadar önce de Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilmişti.
CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, partideki görevlerinden istifa etti.

CHP’nin yolsuzluklarla mücadele biriminin başında bulunan, TBMM KİT Komisyonu üyesi olan kısa süre önce de Genel Sekreter Yardımcılığı’na getirilen CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, görevlerinden ayrtıldı.

Erdoğdu, CHP’nin milletvekili çıkartamadığı Erzurum ilinin “denetmen”, Karaman ilinin de “gönüllü” milletvekili olarak görev yapıyordu. Erdoğdu aldığı bir kararla tüm bu görevlerini bıraktı.

Erdoğdu'nun istifasına, parti içindeki bazı gelişmelerin neden olduğu ileri sürüldü. Bir başka iddiaya göre ise Erdoğdu'nun açıkladığı bazı yolsuzluk dosyalarına, üst düzey bazı yöneticilerin karşı çıktığı belirtildi


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Şanal yücel :

Bütün kalbimizde destekliyorum bütün gücümüzle yaninizdayiz

E.Mutlu :

yürekli kişi yerin işçi̇ parti̇si̇di̇r.

ERDiNC ÜNLÜ :

YETMEZ Partideki görevlerinden ayrilmak yetmez, partiden de istifa etmelidir, hatta meclisten de istifa etmelidir, Sine-i Millet´e dönmelidir. Yoksa bu sovdan öteye, dostlar alis-veriste görsünden öteye gecmez. Ayrica Y CHP´deki sorun yalnizca yolsuzluk, yalnizca liboslarin hakimiyeti degil. Parti laygt/zero BDPKK´ya, mini AKP´ye evrildi, binbir türlü gerici, yikici, bölücü ihanetin odagi oldu. Bu kadarla da kalsa iyi Türkiye Cumhuriyetin´nin varligi tehlikede ve bir tane adam gibi bir muhalefet partisi yok, daha dogrusu muhalefet yok; hepsi isbirlikci, edilgen, teslimiyetci. Yani KK ve türevleri acilen gönderilmedigi taktirde, bu parti terkedilmelidir. Bu yapisiyla Y CHP, AKP diktasini mesrulastirmaktan baska hicbir islev görmüyor. Cok söyledim, simdi özetle deyimlerle anlatacagim, belki akillarda kalici olur.Y CHP ne yapiyor. Danisikli Dövüs, Kayikci Kavgasi, Dostlar Alis-Veriste Görsün. Secimlerde de Bile Bile Lades. Ne Mutlu Türküm Diyene!

Yekta mert :

Seni onurlu alnından öpüyorum. Şimdilik... Mücadeleye devam. Kenara çekilmek sana yakışmaz yiğidim.

aa :

açıklayacağı dosyalara partide bazı isimlerin tepki gösterdiği öne sürüldü ve anlasiliyor isin ucu nerelere gidiyor bu chp ye asla inanmiyorum güvenmiyorum sorozcu var cia var pkk var fetocu var tam bir zebzeli corba

kemal onbaş :

kendimi bildim bileli chp liyim. yuhh olsun banada bu chp ye de , bu seçimde boyunun ölçüsünü alacak hiç şüpheniz olmasın. aykut erdoğduyada helal olsun. bide işçi partisine geçerse daha da helal olsun derim.

Ataturk1 :

sayin aykut erdogdu dogru karar almistir, yolsuzluklari ortbas edenler de yolsuzlugun destekcisidir. kendileri istifa ederek yolsuzluklarin bir parcasi olmaktan kendisini kurtarmistir, simdi uzerine dusen ise bu yolsuzluklari kimlerin yaptigini desifre etmesidir. saygilarimizla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar