CHP'de türban hazırlığı 04 Kasım 2013, 17:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu türban konusunda yeni adımlar atacağının sinyalini verdi. Taraf'a konuşan Kılıçdaroğlu, CHP'de türbanlı milletvekili ve belediye başkanı için yeşil ışık yaktı.
Hayko Bağdat: CHP'de bir başörtülü vekil ya da belediye başkan adaylığı yolu açık mı? 

Kılıçdaroğlu: Neden olmasın! Öncelikle gelip bize başvuracaklar, biz aday olmak istiyoruz diye. Şu an fiilen parti yönetim kadrolarında çok sayıda kadın var. Hiç bir zaman onlara niye geliyorsun demedik. Onu istismar da etmedik.

Türban açılımını bir adım ileri taşıyan CHP lideri Ruhban okılunun da yeniden açılabileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu anadilde eğitimle ilgili de "kategorik olarak karşı değiliz" dedi.

Hayko Bağdat: Bilimsel tavsiye olumlu olduğunda, anadilde eğitime sıcak bakacak mısınız?

Kılıçdaroğlu: Biz de isteriz bu ülkede herkesin barış içinde, huzur içinde, daha özgürlüğü genişlemiş alanda yaşanmasını Kategorik olarak neden karşı çıkalım. Ama belli konular var ki; oturup uzun uzun tartışılması ve düşünülmesi lazım.

CHP lideri Mustafa Sarıgül'ün partiye katılması ilgili de değerlendirme yaptı. "Sarıgül Genel Başkan olmak istiyorsa bunun yolları vardır" dedi.

Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Sonuçta Sayın Sarıgül, "Ben CHP'nin Genel Başkanı olacağım" diyorsa, bunun yolları vardır, kuralları vardır, kurultayı vardır. Gelir, kurultaya girer seçilirse seçilir.

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde Ankara'da MHP ile işbirliği ihtimalinin zayıf olduğunu belirtti.

“İşbirliği şansı yok. Çünkü her siyasal partinin hedefleri vardır, kuralları vardır. Tepede böyle bir şeyin olacağını pek tahmin etmiyorum.”

ulusalkanal.com.tr
 

Yorumlar

MEDNANT :

Tatlı su balığı konuşmaları ,bunlar....

Tulay andic :

Arkadaslar chp li olup basortusu kullanan o kadar cok insan var ki.bunlar nasil dislanir ki.chp ve muhalifler bunlarin suistimalini engelllemsidir esas olan.ltfn secimebu kadar az varken tum muhalifler birlesmeliyiz.bana gore mhp de dahil buna

hazar :

baştan beri diyorum,bu yeni chp zımbırtısı(atatürk'ün partisi demeye dilim varmıyor)dükkanı kapatıp top-yekun akp ye katılmalılar.bu şekilde o altı ok'un altında iyice zırvalamaları daha çok sıkıyor canımızı.sabah sabah yine attırdınız sinirlerimizi.lanet olsun diyorum sadecee,bu ülke sayenizde afganistan dan beter olacak,yazık evlatlarımıza,yazık bu güzel ülkeme.limde bir sihirli çubuk olsa neler yapmazım neler.........

serkan acarel :

ah sayin kilicdaroglu ah, atamiz dogru yolu koymus, bütün güzel herseyi ortaya dökmüs, siz neden o güzelim yoldan yürümüyorsunuz ? anlamak mümkün degil maalesef !

Saban Capulcu :

chp inanirliligini yitirdi ve daldan dala ucmaya basladi. akp nin dalina sahip cikmaya calisirlarken kendi dallarindan düsmeye basladilar.

mdd :

y-chp lideri kılıçdaroğlu seni türban kesmez, çarşaf veya burka da olur.

Sami ÇETİNKAYA :

kılıçtaroğlu sırtına cüpbe, başına takke giyip tesbih elinde bin bir defa gökyüzüne tekbiri ilahi inip çıksa dahi muhafazakar seçmenlerimiz kesinlikle inanmaz, güvenmez ve sevmez aksine iki yüzlü diyede suçlarlar, oy vermezler. chp, akpye benzeşerek türbanı destekleyerek halkdan oy alamaz. halk türban ve dini konularda asıl olan akp varken chp gibi fotokobiye, nüspetteye değer vermediği gibi iki yüzlülükle suçlayıp naletler. chp türbanla uğraşacağına laikliği savunsun, popülist neo liberal ekonomik politikalar yerine anti emperyalist, özerliğe dayalı devletçi, halkçı sosyal ekonomik ürertip savunsun o zaman oy toplar. aksi halde tarihin çöplüğünde kirli sayfa olarak kalır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar