banner864

CHP'de ulusal isyan 12 Nisan 2014, 21:00

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ulusalcı milletvekilleri harekete geçti. CHP'nin F-Tipi örgütle ve 6 Ok'tan taviz vermesini topa tutan Birgül Ayman Güler ve Nur Serter, ulusal uyanış çağırısı yaptı. Panele katılan yüzlerce yurttaş, açıklamalara uzun süre alkışlarla destek verdi.

ULUSAL UYANIŞ ÇAĞIRISI paylaşan: ulusalkanal
Cumhuriyet Halk Partisi'nde 30 Mart seimlerinde yaşanan başarısızlığın sonuçları ve çıkış yolu tartışılmaya başlandı.

CHP'nin ulusalcı milletvekilleri, artık yeter dedi ve ulusal uyanış çağrısı yaptı.

CHP Milletvekilleri Birgül Ayman Güler, Nur Serter ve AKUT Başkanı Nasuh Mahruki'nin İstanbul'da katıldığı panelde CHP'nin Fethullah Gülen örgütüyle işbirliği yapması eleştirildi.

Güler, başarısızlığın nedeninin CHP'nin Atatürk ilkelerinden vazgeçerek cemaatle birlikte hareket etmesi olduğunu vurguladı.

Nur Serter de yeni CHP'nin politikalarını topa tuttu. Serter; AKP ile PKK'nın yürüttüğü açılım sürecine CHP'nin BDP'den daha fazla destek vermesine isyan etti.

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de CHP Genel Merkezi'nin politikalarını eleştirdi. Mahruki, açılım adı altında yürütülen sürecin milli birliği ortadan kaldırdığına dikkat çekti.

Yüzlerce yurttaşın katıldığı panelde konuşmacılar uzun süre alkış aldı.

Haber Özer Sürmeki
Kamera: Bülent Ünal

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

VATAN SAGOLSUN :

napolyona sormuslar ust uste nasil zafer kazaniyorsunuz sormuslar/ oda; dusmanimin ayni silahini kullaniyorum demis.,turkiyede zaferler parti boyutunu asmistir ve koalisyon partisine gerek kalmamistir...

Yusuf Tuney :

chp ust yonetimi toptan istifa etmeli, ataturk cizgisi disina cikanlar derhal tasfiye edilmelidir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar