banner864

CHP'deki ilk Cumhurbaşkanı adayı belli oldu 22 Nisan 2014, 15:14

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde, TBMM'den bu görev için ilk "aday adayı" çıktı. CHP'li Kamer Genç, Twitter üzerinden hem aday adaylığını, hem de ilk vaatlerini açıkladı. Genç, Cumhurbaşkanlığı görevine aday olmak istediğini ilk olarak, CHP'nin Cumartesi günü yaptığı PM toplantısında, CHP yönetimine açıkladı. Genç, "Yaptığım seyahatlerde konuştuğum herkes Cumhurbaşkanı olmam gerektiğini söylüyor" mesajı vererek, "Partim onay verirse, aday olmak isterim" dedi.

Twitter'dan vaatlerini açıkladı

Kamer Genç, CHP'ye adaylık isteğini bildirdikten sonra da Twitter üzerinden kampanyaya resmen başladı. Twitter'da "vaatlerini" anlatan Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Genç, Erdoğan'ın Anayasa Mahkemesi'ne başvurmasını "cahilce" sözleriyle eleştirdi ve "Aday olacakların yolsuzluk ve bu ülkeye yaptıkları ihanetleri ayrıntılı anlatacağım. Seçilirsem Recep' i aklanmak üzere başbakanlıktan atarım" ifadesini kullandı.

2000 ve 2007'de de adaylığını ilan etmişti

2000 yılında DYP Tunceli Milletvekili olan Kamer Genç, o yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde de aday adaylığını açıklamıştı. 2000 yılındaki seçimlerde dışardan aday gösterilen, dönemin Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanı seçilmişti. Genç, 2007 yılında da Cumhurbaşkanlığı için aday olmuştu. 2007 yılında Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı seçildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

vatansever :

abicim,dürüstlügünden dolayi seni aday göstermezler,cünkü bazilerinin kuyruguna basacaksin.

ibrahim :

fazlası var eksiği yok...

emine :

bence ilker başbuğ

nİHAT dEMİREL :

tek başina mualefet yapan ,sonderece gerçekci̇ ve dürüst bi̇r poli̇ti̇kacidir. cumhurbaşkanliğina yakişan bi̇r şahsi̇yetti̇r.

ilker san :

Kamer genc hic degilse cumhuriyet,ci neden olmasin.

Erol TUNCAY :

kamer gencin olması mümkün değil bence muhalefet orta yol bulmalı gerçekten tarafsız dürüst edirneden karsa vizyonu geniş birinin üzerinde uzlaşmalı yoksa bu demektir ki tüm partiler rte yi destekliyor birleşme olmassa durum ortada

bulent tasyurek :

Sayın gence yakısır

Ismail andac :

Detekliyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar