banner864

CHP'deki kurultay tartışması sertleşiyor 16 Ağustos 2014, 14:38

CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinden yükselen "Olağanüstü kurultay" taleplerini değerlendirdi. Kurultayın Eylül ayı içinde yapılmasının planlandığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bundan sonra tolerans yok" dedi.
Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra "olağanüstü kurultay" çağrılarının yükseldiği CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan "Bundan sonra tolerans yok" açıklaması geldi.

Milliyet Gazetesi'nden Serpil Çevikcan'ın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "kurultay" çağrılarını ve parti içindeki krizi değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, "istifa et" çağrısı yapan milletvekillerine gönderme yaptı, "Bugüne kadar hep toleranslı davrandım ama bu kurultaydan sonra bu artık bitiyor. Tolerans yok artık. Parti içi kısır tartışmaya izin yok. Özgürlük alanları güvence altına alınır. Sınırsız özgürlük yoktur." dedi.

"Seçimden sonra kurultay talebinin gelmesini bekliyordum" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz bir partiyiz. Sağdan oy gelmeyecek de nereden gelecek. Dışarıdan aday mı ithal edeceğiz. AKP sola kaydı diyen yok, CHP sağa kaydı deniliyor, niye?" eleştirilerine de değindi.

Kılıçdaroğlu, kurultayın Eylül ayı içerisinde yapılmasının planlandığını söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cem yılmaz :

istifa et. sen bizi temsil edemiyorsun Kılıçdaroğlu!!

Ulaş :

bu zamana kadar severdik seni ama başarısız olduğunu sende gorduğun halde ne bu çaba ne nu çırpınış ne bu koltuk sevdası seni başbakan yapmayacaklarını anlayamadın mı hâlâ bırakta chp gelişsin ilerlesin artık

agustos :

Güle güle kılıctar oglu

Sema ARSU :

sayın kılıçtaroğlu siz bütün toleransları akp için kullandınız parti üyelerine hiç kulak vermediniz ben siz tunceli için dersim olsun dediğiniz an chp üyeliğinden istifa ettim.sizin birşeyler yapabileceğinizi sanmıştım ama amiyane tabirle fos çıktınız derhal istifa edin chp'yi daha fazla küçültmeyin.

ilahiadalet :

sayın kılıçdaroğlu, seçimden sonra kurultay talebi geleceğini tahmin ettinde, ihsanoğluyla seçimi kaybedeceğini tahmin edemedin mi.. sana oy önümüzdeki seçimde sen varken chp ye artık oy vermem

o kutup :

sayın kılıçdaroğluna tavsiyem kurultayı ne kadar erken yaparsa kendisi için daha iyi olur, ne kadar geç yapılırsa aleyhine gelişecek çok olaylar olabilir ve taraftarları günden güne azalır

ali kaya :

Akp sola kaymıyor ki söyleyen olsun. Laf ebeliği yapıyorsun kemal bey.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar