banner864

CHP'den Batum'a ihraç kararı 05 Kasım 2014, 17:05

CHP Ankara milletvikili Emine Ülker Tarhan'ın istifasıyla başlayan sarsıntı şiddetlendi. Önümüzdeki günlerde CHP'den kopuşlar yaşanacağını açıklayan Eskişehir milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum ihraç istemiyle disipline sevk edildi.
CHP Ankara milletvikili Emine Ülker Tarhan'ın istifasıyla başlayan sarsıntı şiddetlendi. Önümüzdeki günlerde CHP'den kopuşlar yaşanacağını açıklayan Eskişehir milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

CHP MYK'sının ardından yapılan açıkalamada Eskişehir milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum'un ihraç istemiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasının başlattığı sarsıntı şiddetlendi. Tabanda başlayan kopmaların milletvekili istifalarıyla devam edeceği endişesi parti yönetimini önlem almaya yöneltti.

CHP Merkez Yürütme Kurulu'ndan istifası beklenen Süheyl Batum’la ilgili “kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevki” kararı çıktı. Kararın MYK'da oybirliği ile alındığı açıklandı.

Söz konusu karar CHP MYK sonrası yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu.

Eskişehir milletvekili Süheyl Batum ‘İstifaların devam edeceği, bu istifalarla partiyi sarsacak düzene sokacakları ...'. şeklindeki beyanları ile partiyi kamu oyu önünde doğrudan tartışmaya açan, Parti bütünlüğü ve bütünlüğünü sarsan tutum içine girmiş olmakla; Grup İç Yönetmeliği’nin 78, Tüzüğün 68/E, 70/A hükümleri uyarınca kesin çıkarma cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevki kararlaştırılmıştır.”

Süheyl Batum'un kesin ihracı istenen MYK toplantısında bölünme açılımının ilk aktörü olan Murat Özçelik de Dış işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi. Özçelik'in PM yükselmesi için iki asil üye istifa etmişti.Etiketler

Yorumlar

CEVAT ÜSTÜNDAĞ :

sayin hiliçdaroğlu demokrasiden bahsediyor kendisi kiyim yapmaya başladi emine ülker tarhan rakip görüldü rencide edildi sözü dinlenmedi istifa etti şimdi diğer rakip süheyl batum hoca onuda ihrac etmeye çalişiyorlar biletini kestiler valla ne diyelim şimdi sirada kim var önüne konana inanip kiyima başladi bak sayin kiliçdaroğlu sende gidecen en azindan sen gidene kadar chp ye oy yok bu ne anlama geldiğini biliyormusun ama sen nerden bilecenki sen sonradan geldin getirdiler ben 45 yildir bu partideyim ben böyle diyorsam ortadaki seçmen ne düşünür bunu hesapla ona göre hareket et yoksa geldiğin yere gidersin

nejat ciritoglu :

Bu CHP bitmistir, Kılıçdaroğlu ile iktidar hayaldir.Kurtuluş,Gelecek Muharrem Ince'dedir.Ilk seçimde bu görülecektir.Kayıp,Kılıçdaroğlu'nun dur.Üst kimlik tartışması Kilictaroglu'nu bitirmiştir.

aysen kumru :

Y-Chp'den ihrac edilmek demek Turk Milletinin gonlunde ebedi taht kurmaktir..Iyi ki varsin cok degerli Suheyl Batjm..

Sevim Erden :

merhaba, degerli süheyl batum degil, görevli kemal kilicdaroglu ve yandaslarini disipline vermek lazim. bunlar türk ve türkiye düsmani. ayni akp gibi. sagilarimizla erden ailesi

zehra avcı :

Sayin Batum icin seref madalyasi oldu bu sevk.

yaşar yetim :

Suhey batum ve onun gibi gerçek chp'lerin onurları ile istifa etme cüretini göstermekte geç bile kalmışlardır.

lale akcan :

parti içi demokrasi :)

CENAP AYTEPE :

noca kesi̇nli̇kle üzülme aksi̇ne mutluluk duy mi̇lletleri̇n tari̇h yazdiği zanmanlar vardir bu zaman o zamandir si̇zler de bu yürüyüşün önündesi̇ni̇z .yeri̇ni̇ze ocağiniza i̇şçi̇ parti̇mi̇ze ve genel başkanimizin yanina buyrun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder