CHP’den HDP’ye çağrı: AKP'nin dudağına bakmayın biz varız 15 Ekim 2014, 16:27

CHP Genel Merkezi HDP’yle ittifakta kararlı. Kılıçdaroğlu’nun dış politika başdanışmanı Murat Özçelik, HDP’ye "AKP’nin iki dudağı bakmayın biz varız" dedi. Açılımın mimarlarından da olan Özçelik, sürecin Meclis’e taşınmasını önerdi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yeni dış politika danışmanı Murat Özçelik, HDP’ye ittifaka hazır olduklarını söyledi.

Cumhuriyet gazetesine konuşan Özçelik, HDP’nin AKP’yle işbirliği bırakıp CHP’ye anlaşması gerektiğini belirtti. HDP’ye “AKP’nin iki dudağına bakmazsanız biz varız” diye seslendi.

Özçelik, parti tabanının HDP ittifakını kaldırıp kaldırmayacağı sorusunu da yanıtladı. “Halk tek adam yönetimi gelmesin diye uğraştığımızı anlarsa bu olur” ifadesini kullandı.

Kamu Güvenliği Müsteşarlığı görevindeyken açılımın lider kadrosunda yer alan Özçelik,  sürecin Meclis düzlemine taşınması gerektiğini savundu.

CHP’nin Aynel Arab stratejisini de anlatan Özçelik, “kendi askerimizle gireriz Kobani’ye, vururuz uçakla, o insanları alırız” diye konuştu. Özçelik, “CHP neden Türkmenler için sesini yükseltmedi” sorusuna ise net bir yanıt vermedi. AKP’nin Musul baskını sonrasında koymuş olduğu yasakları gerekçe gösterdi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar