CHP'den ihraç edildi! 25 Eylül 2014, 11:08

CHP İzmir üyesi Prof Dr. Kayhan Kantarlı, İzmir il üyeliğinden ihraç edildi
CHP İzmir Üyesi Prof. Dr. Kayhan Kantarlı düşünce ve ifade özgürlüğünden kaynaklanan haklarını kullanarak sosyal medya sitelerinde yayınladığı mesajlardan dolayı partiden ihraç edildi. İzmir İl Başkanlığınca partiden kesin ihraç talebiyle açılan soruşturmada Kantarlı'nın ihraç edilme gerekçesi olarak ise; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettiği iddiası yer alıyor.
Hakkında İl disiplin kurulu oy çokluğu ile partiden ihraç edilme kararı çıkan Kantarlı kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamada, "Bu ve bundan böyle olabilecek benzer kararlar, parti içi demokrasinin Kılıçdaroğlu döneminde nasıl yok edildiği gösteren utanç verici sayfalar olarak CHP tarihindeki yerini alacaktır" dedi.

Prof. Dr. Kayhan Kantarlı'nın kamuyona yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeler de yer aldı

Genel Başkan sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin varlık nedeni olan kuruluş ideolojisinden ve altı ok ilkelerinden kopararak, karşı devrim lokomotifine bağlanan bir vagon haline getirmesi nedeniyle yaptığım eleştirilerin arkasında duruyor ve bundan onur duyuyorum.

Bu karar karşısında daha önce açıkladığım gibi (http://kayhankantarli.blogspot.com.tr/2014/09/sorusturma-acan-chp-izmir-il.html), yüksek disiplin kurulunun ardından karar kesinleştiğinde hukuksal yollara başvurarak hakkımı arayacağım şüphesizdir.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Özdemir Çırpılı :

Kilçtaroğlu hakında söylenenlere katılıyorum.

macide türksel :

Teprikler aynı fikirdeyim parti ici demokrasi olmadığına inanıyorum söykediklerinize aynen katılıyorum sayın hocam

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar