banner864

CHP'den ihracı istenen Batum'a bir destek daha 07 Kasım 2014, 12:17

CHP'den ihracı istenen Eskişehir milletvekili Süheyl Batum'a partinin cumhuriyetçi kanadından destek geldi. Kadro Hareketi'nden yapılan açıklamada yönetim sert bir dille eleştirildi. "Atatürkçülerin tasfiye edildiği, bölünme anayasasına ve yerel özerkliğe onay verildiği" vurgulanan açıklamada, "partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir" denildi.
MYK'da kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'a CHP tabanından destek geldi.

Kadro Hareketi adı altında örgütlenen partililer bir bildiri yayınlayarak yönetimi yaylım ateşine tuttu. Bildiride Kılıçdaroğlu yönetimi "AKP'ye değnekçilik yapmakla" suçlandı.

Genel Merkez'in politikalarından ve partinin gidişatından duyulan rahatsızlığa vurgu yapan partililer, Disiplin Kurulu'nun "tasfiye aracı" olmadığı belirtti.

Bilidiride, "Genel Merkez’e mescit açarak, PKK savunuculuğu yaparak, Cemaat ile kol kola girerek, Atatürkçüleri tasfiye ederek, bölünme anayasasına, yerel özerkliğe evet diyerek partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir."  denildi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Mehmet`ler :

degnekcinin bile bir haysiyeti var,acaba bunu planliyanlar hangi güclerin kuyruguna takildi?bunun yanisira vatani satana destek vererek hangi menfaatlar saglandi???

ana :

KK VE EKİBİ PARTİYİ MAHVETTİ.SÜHEYL BATUM VE ARKADAŞLARI CHP'yi KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA ANLAYAN KİM?

CENAP AYTEPE :

i̇şte kiliçtar oğlu ameri̇kaya gi̇tti̇ği̇nden beri̇ vatanseverler bas bas bağiriyor ve bu günleri̇ di̇le geti̇ri̇yor chp yi̇ küçümser ve atatürkün çi̇zgi̇si̇nden çikarirsion ama chpli̇yi̇ nede gerçek atatürkçüyü yolundan çevi̇remessi̇n i̇şte chpeni̇n di̇nami̇kleri̇ gerçek yerleri̇ne demekrat devri̇mci̇ ve atatürkçü i̇şçi̇ parti̇de yerleri̇ni̇ alacaktir .ancak bi̇li̇nmeli̇di̇rki̇ geç kalmak i̇yi̇ deği̇ldi̇r.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar