CHP'den İP'ye katıldı 12 Kasım 2013, 08:51

CHP'nin türbana vize vermesi partiden istifaları da beraberinde getirdi. CHP'nin Atatürk ilkelerinden uzaklaştığını belirten yazar Emine Azboz CHP'den istifa ederek İşçi Parti'sine katıldı. Azboz, "Atatürk'e ve İlkelerine CHP'den daha fazla sahip çıktığı için İşçi Partisi'ne üye oldum" dedi.
Türbanın meclise girmesine destek veren CHP'de tepki istifaları devam ediyor.  Uzun süre CHP'de parti eğitmenliği yapan yazar Emine Azboz CHP'den istifa ederek İşçi Parti'sine katıldı.
Azboz, İşçi Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın açıklaması ile İşçi Parti'sine katıldığını duyurdu. Azboz'un rozetini İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arslan Kılıç taktı. 

Yazar Emine Azboz neden İşçi Parti'li olduğunu anlattı.

Azboz, İşçi Partisi'nin vatan savunmasında büyük bedeller ödeyerek mücadele ettiğini vurguladı.

Haber: Deniz Adalı
Kamera: İnanç Saraçoğlu
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

N.Atly :

CHP artık Atatürk'ün CHP'si değil.Artık verdiklerideğeri taşımıyor ve sırf Atatürk kurdu diye artık Atatürkçü düşünceyi temsil etmeyen bir partide ismi için kalmanın bir anlamı yok.Diğer Atatürkçü vekiller orada kaldıkça o genel başkanın fikri altında onunla aynı fikri savunuyor sayılırlar.Bıraksınlar sorosçu başkanlarını ,işçi partisine geçsinler artık.Adamın ilk falsosunda hadi yapamasalar da artık orda durdukça onlardan sayılacaklarını görüp çoktan ayrılmalıydılar.Ama zararın neresinden dönersen kârdır...

sadik :

maalesef haklı.Atatürk'ün partisinde Atatürk gibi duramayganlar halkın "gazını" alma görevini bıraksınlar.CHP joker partisi oldu.Perinçek ermeni soykırımı saçmalığına karsı yiğitçe tek başına savunurken nerdeydiler ???

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar