CHP'den 'skandal' değerlendirmesi 24 Şubat 2014, 13:54

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, yasa dışı dinlemenin gündeme yeni gelen bir konu olmadığını belirtti. Loğoğlu, "İktidar, paralel devlet iddialarının arkasını güçlendirmek için bu dinlemeleri gündeme getiriyor" dedi. CHP Grup Başkan vekili Akif Hamzaçebi de olayın derhal soruşturulması gerektiğini söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Meclis'teki basın toplantısında yasa dışı dinleme skandalını değerlendirdi.

Loğoğlu, dinlemelerin gündeme yeni gelen bir konu olmadığını belirtti. "Şimdi iktidar, paralel devlet iddialarının arkasını güçlendirmek için bu dinlemeleri gündeme getiriyor" dedi.

Loğoğlu, "Bundan iki sene, üç sene, dört sene önce de dinlemeler vardı. Başta Başbakan olmak üzere herkes dinlenmekten şikayetçiydi. O zaman hükümetin başında kim vardı, neden bunların üzerine gidilmedi?" sorusunu yöneltti.

Skandal ile ilgili bir açıklama da CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'den geldi. Hamzaçebi, "Eğer böyle bir dinleme yapılmışsa derhal bu soruşturulmalı, bunun üzerine gidilmelidir" dedi. Hamzaçebi, "7 bin kişinin dinlendiğine ilişkin tespit bugün mü sizin tarafınızdan öğrenilmiştir yoksa sizin tarafınızdan biliniyordu da konjonktür bunu gerektirdiği için mi şimdi bunu basınla paylaştınız?" ifadelerini kullandı.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar