banner864

CHP'li Güler geri adım atmadı 24 Aralık 2014, 19:43

CHP yönetimi tarafından kınama istemiyle Disiplin Kurulu’na sevkedilen İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, son yaşanan tartışmalarla ilgili konuştu. Güler, deniz kabuklusuna benzettiği Gülen cemaatinin şimdi de CHP ve MHP’ye yapıştığını belirtti. Parti yönetiminin de üslup hatası yaptığını söyledi.

CHP'li Güler geri adım atmadı paylaşan: ulusalkanal
 CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler hakkında verilen disipline sevk kararının ardından geri adım atmadı. Cemaat'le ilgili eleştirilerine devam etti.
“Cumhuriyet Halk Partisi Cemaat ile ittifak yaptı” sözü nedeniyle paritisince Disiplin’e verilen İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler  Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Güler, Cemaatin sahte ve gizli kasetlerle siyaseti dizayn etmeye çalıştığını söyledi.

Birgül Ayman Güler, Cemaati bir deniz kabuklusuna, siyasi partileri de deniz kabuklusunun üzerine yaptığı balinaya benzetti.

Parti Meclisi’nin usül hatası yaptığını anlatan Güler, tüzüğe göre parti organlarına aday olamayacağı ve seçime giremeyeceği yorumlarının doğru olmadığını ifade etti. 

Güler, F tipi örgüte yapılan 14 aralık operasyonunu basın özgürlüğüne darbe olarak değerlendirmediğini vurguladı

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C. Göktürk Attila :

türk milleti-nin tarihinde geri adım atmak yoktur!..

Kemalist Ertugrul :

Birgul Hanim siz Gercekleri soylediniz ama F-CHP bunu hazmedemedi cunku emiri Pensilvanyadan aliyor !!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder