banner864

CHP'li vekil partisini topa tuttu 01 Nisan 2014, 12:21

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, partisinin yerel seçimlerde Tunceli Belediye Başkanlığı'nı alamamasını sert sözlerle eleştirdi. Başarısızlığın nedenini cemaatle işbirliği olarak açıklayan Aygün, "CHP 'Sola yakın' olmak yerine cemaatle el ele görüntü çizmektedir" dedi.
CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, Tunceli'de belediye başkanlığını alamayan partisini topa tuttu.

Aygün, CHP'nin Tunceli'yi alamasının en büyük nedeninin cemaatle işbirliği yapması olduğunu söyledi.

Aygün'ün sosyal medya hesabındaki "Dersim Belediyesi Neden Kazanılamadı?" başlıklı yazısı eleştirilerle doluydu.

Gelinen noktada ne yazık ki CHP, bırakalım 'sola yakın' olmayı, Cemaat adı verilen ve son 12 yıldaki tüm komplo ürünü gözaltılar, tutuklamalar, yargılamalar, cezalandırmalar, dinlemeler, özel yaşamı yok eden uygulamalarda birinci dereceden sorumluluğu olan 'görünmez yapı' ile el ele bir parti görünümüne girmiştir.

Hüseyin Aygün, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "CHP karanlık yapı ile beraber" ve BDP Eş Genelbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın da "Cemaat Halk Partisi" ifadelerini hatırlattı.

Tunceli'de aday belirleme yöntemini de eleştiren Hüseyin Aygün, kendisine ve Kamer Genç'e bu konuda danışılmadığını ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

bu çıkışın pkk ile cemaatin de arasının cemaat ile akp'nin arasının kötü olmasıyla kötüleşmesinin bir sonuçsal çıkarımıdır.. başka da bir sey değildir.. pkk ne derse aygün de onun daha liboş-ılımlı halini söyler..

vatandaş :

zaten seni hiç sevmedim ve sevemedim süt oğlan...

Hasan Kutlu :

hüseyin aygün pkk nın yandaşı bdp yi de artık doğru tanımlamalı, chp nin kurucusu mustafa kemal atatürk'ü de doğru tanımlamalı. siyasi olarak kavramları artık doğru tanımlamalı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar