banner864

CHP'li vekil STV'de Başbuğu suçladı! 28 Temmuz 2014, 10:51

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, F tipi örgüt soruşturması kapsamında tutuklanan Ali Fuat Yılmazer için söylediği “Yılmazer, Başbakan’a verdiğim listenin başındaydı” sözlerine CHP’li Engin Altay tepki gösterdi. Samanyolu TV’ye konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay “Bunlar çok iğrenç şeyler.
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un, F tipi örgüt soruşturması kapsamında tutuklanan Ali Fuat Yılmazer için söylediği “Yılmazer, Başbakan’a verdiğim listenin başındaydı” sözlerine CHP’li Engin Altay tepki gösterdi. Samanyolu TV’ye konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay “Bunlar çok iğrenç şeyler. Bu konularda hükümetin bu kin ve intikam projesini bir an önce durdurması lazım. İlker Başbuğ başka isimler de şüphesiz vermiş neye göre vermiş” dedi.

Başbuğ, Star Haber’den Nazlı Çelik’e konuşmuş ve “Genelkurmay Başkanlığı döneminde Başbakan ile yakın çalıştınız. ‘Paralel yapıyla ilgili Başbakan ile paylaşımınız oldu mu?” sorusuna şu yanıtı vermişti: “Operasyonun arkasında kimlerin olduğunu imkanlarımız dahilinde araştırmaya çalıştık. Çeşitli kanallardan aldığımız bilgiler dahilinde, emniyetle ilgili bir liste hazırladık. Tabi düşünce ve endişelerimizi birkaç defa Başbakan’la paylaştım. Ve bu polislerle ilgili kendisine bir liste verdik. Hatırladığım kadarıyla, bu listenin başında da Ali Fuat Yılmazer var. Kendisi aldı, ilgileneceğini söyledi. Sonuç alamadık, gelişme olmadı.”

CEMAAT’İ AKLADI

Engin Altay Twitter hesabından yaptığı açıklamada da, Cemaat’i akladı. Altay, “Balyoz ve Ergenekon kumpaslarını Cemaat’e fatura etmek Yalçın Akdoğan’ı doğrulamaktır. Bu kumpasın tek sahibi ve sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.

Aydınlık

Etiketler

Yorumlar

cenap aytepe :

ey chpliler görmüyormusunuz ki f. tipi örgütlenme içinizde nerelere varmış . atila kart seçimlerden önce nededi cemaatler bizim bin yıllık gerçeğimiz onlara anayasal statü kazandırmalıyız...buyrun ...yakında 6 ok ta atanın resimleride kalkarsa şaşmayın ama partiliyseniz sahip çıkın yoksa enerjinizi cumhuriyetten yana kullanın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar