banner864

CHP'li vekilden çok önemli iddia 09 Kasım 2014, 18:22

Soma'da termik santral için 6 bin zeytin ağacının sökülmesiyle ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararının, şirkete 2 gün önceden sızdırıldığı iddia edildi. İddianın sahibi CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel.
Soma'da termik santral yapımı uğruna kesilen 6 bin ağacın yankısı sürerken, olayla ilgili son derece önemli bir iddia gündeme geldi.

6 bin ağacın kesilmesinden kısa bir süre sonra, Danıştay yürütmeyi durdurma kararı çıkarmıştı. İddiaya göre, yürütmeyi durdurma kararının alınacağı bilgisi, 2 gün önce kesimi yapan Kolin Grubu'na sızdırıldı.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Kolin İnşaat'ın kararı önceden bildiği için son gece 6 bin ağacı söktürdüğünü iddia etti.

İddiaya göre, şirket son iki günde ağaçların kesildiği bölgedeki tel örgülerin üzerine girişleri zorlaştıracak kesici teller yerleştirdi. Arazide beş metrede bir nöbetçi koyup, ağaçların söküleceği gece için önlem aldı.

Özgür Özel, Danıştay 6. Dairesi'ni HSYK'ya şikayet edeceğini açıkladı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

denizati :

koli̇n şi̇rketi̇ni̇n elemani olan tki emeklisi̇ i̇ki̇ mühendi̇s şi̇rkete ve patronlarina yaranmak i̇çi̇n problemli̇ yer üzeri̇ndeki̇ zeyti̇nleri̇ kökletti̇ler onlar tali̇mat vermeden hi̇ç bi̇r i̇ş maki̇nasi ağaçlari sökmez

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar