banner864

CHP'li vekilden "Pakete" destek 17 Ekim 2013, 18:19

Gülen Cemattine yakınlığı ile bilinen CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Kamuda Türban yasağının kalkmasını savundu, CHP’nin açılım paketine destek vermesini istedi. Tünay, parti içersinde ki ulusalcı vekilleri de, “CHP ne zaman adım atsa içeriden birileri çekiyor” sözleriyle eleştirdi.
Daha önce CHP’li olmadığını söyleyen, CHP İstanbul Millletvekili Faik Tunay bu kez parti içersindeki ulusalcı vekilleri hedef aldı.

Cemaatin yayın organı Zaman Gazetesi’ne konuşan Tunay, "içerden bir grubun çekiştirmesi nedeniyle parti patinaj çekiyor" dedi.

“Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki parti demokratikleşme ve özgürlükler adına önemli adımlar atıyor, ancak her seferinde içeriden bir grubun çekiştirmesi sebebiyle parti patinaj yapıyor görüntüsü veriyor”

AKP’nin açılım paketini de savunan Tunay, pakete destek verilmesini istedi, kamuda türban yasağının daha önce kaldırılması gerektiğini ifade etti.

“Son demokratikleşme adımlarında CHP’nin olumlu tutumu çok anlamlı. Genel Başkanımız, ‘bizim paketi almışlar’ dedi. ‘Bizimkini aldınız’ demek, ‘ben daha iyisini istiyorum’ demektir. Dünya Mars’a turistik seyahatleri konuşuyor, biz hâlâ ‘kamuda başörtüsü olsun mu olmasın mı?’ diye tartışıyoruz. Çok şükür ki bugün bu yasaklar kalktı. Kamuda başörtüsü yasağı keşke 15 sene önce kaldırılsaydı.”
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Cengiz TAVASLI :

cehape bu zat sayesinde kilictaroglu nun özel cabasiyla akapekakaya dahil mi olacak ? yeni-cehape sen napiyorsun ??

ERCAN HOCA :

beni̇m sülalem baş örtülüdür yalniz baş örtüsü takiyorlar şi̇mdi̇ki̇ gi̇bi̇ rahi̇be örtüsü degi̇l ve h,i̇çsorunda yaşamadik bi̇z si̇ze bayram arefesi̇nde olan bi̇r konuşmayi aktarayim di̇a-sa ali̇ aga yeni̇mah.de aliş veri̇ş yapiyordum önümde alişveri̇şi̇ni̇ bi̇ti̇rmi̇ş rahi̇be sti̇li̇ baş örtüsü takmiş 2 bayan kasi̇yere i̇çki̇ satişinin ne zaman kalkacagini kalkmazsa aliş veri̇ş i̇çi̇n gelmeyecekleri̇ni̇ söyledi̇ler ,ee artik nereye gi̇decek bu i̇şi̇n sonu kendi̇ni̇ göstermeye başladi hala saflik bence aşiri salaktir,

şaban doğru :

bu chp i̇lede bi̇r yere varilmaz bu kafaylada akp,yi̇ i̇kti̇dardan i̇ndi̇remezler adam önleri̇ne i̇ki̇ misket atıyor çocuklar gibi alın oynayın diye onlara misketle oynarken adam her istediğini yaparken diğer partilerinde içini karıştırıyor.o zaman bu halk bunlara oy vermez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar