banner864

CHP'li vekillerin evlerinde bu konu mu tartışılıyor 30 Haziran 2014, 11:32

Önceki gün, CHP ve MHP milletvekilleri Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanlığı adaylığı için attığı toplam 163 imzayı TBMM Başkanlığı'na sundu. İmzaların ardından gelişen olayı Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik köşesine taşıdı.

Özçelik, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olması için imza atan CHP milletvekillerinin eşleri kocalarına "Ekmeleddin İhsanoğlu'na verdiğin imzayı çek, Emine Ülker Tarhan'a imza ver" dediklerini yazdı.

Tartışmayı daha da ileri götürüp boşamakla tehdit eden eşlerin de olduğunu yazan İsmet Özçelik'in bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

CHP milletvekilleri iki ateş arasında. Kılıçdaroğlu ve parti yönetiminin baskısıyla çoğu Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanı olsun diye imza verdi. Bu arada, Emine Ülker Tarhan cumhurbaşkanı olsun diyenler devreye girdi. Türkiye'nin her yerinden destek geldi. İlk imzalar atılmaya başladı.

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Yine kadınlar devreye girdi. Ekmeleddin İhsanoğlu için imza veren milletvekillerinin eşleri sahneye çıktı. Birçok milletvekili eşinin, kocalarına "Ekmeleddin İhsanoğlu'na verdiğin imzayı çek, Emine Ülker Tarhan'a imza ver" dedikleri öğrenildi.

Hatta işi daha da ileri götürenler olmuş. "Ekmeleddin'den imzanı çekip Ülker Tarhan için imza vermezsen seni boşarım" diye tehditler gündeme gelmiş. (İsimleri bizde saklı)

Kılıçdaroğlu'nun aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu sadece partiyi değil, aileleri de dağılma noktasına getirmiş.

Son iki yıldır Türkiye'nin ayağa kalkışında kadınlar hep en önde oldu. Şimdi sıra cumhurbaşkanı seçiminde!

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

AHMET DURU :

eger gerçek lai̇k demokrat atatürk i̇lke ve i̇nklap sahi̇p bi̇ri̇si̇ gelmedi̇ği̇ sürece kesi̇nli̇kle ben ve çevremdeki̇ mi̇lli̇yetçi̇ ve cumhuri̇yetçi̇ i̇nsanlar oy kullanmayacaktir halkin nabzini tutmaya gerek yok.

ILGIN GÜR :

bizim seçtiğimiz milletvekileri işlerini yapamiyorlar.eşleri yapiyor.eşlerini tebrik ediyorum.bu adamlari eve alalim eşlerinideve taşiyalim. bulaşik yikayip,ev süpürsünler..

Rüstü Sentürk :

ihsanoglu na destek verenler atatürk e ve vatan a ihanet ediyorsunuz.yeni yetmez ama evetciler olmayin imzalarinizi derhal geri cekip emine ülker tarhan a destek verin.

alikucukarslan :

e.tarhancumhurbaskanliginayakisandir

aslan türk :

agziniza saglik hanimlar, sizi dinlemezlerse onlara yemek su vermeyin, eve de almayin bodrumda uyusunlar.

zehra küçükçğıllı :

kesinlikle destekliyorum eğer aday çıkartmazlarsa seçimlere katılmıyorum beni ve benim gibi düşünenleri çantada keklik gibi göremezler

halit tanı :

bence de çok yakışan bir aday destekliyoruz.

şükrü sevindik :

anadolu analarla dolu analar kurar evi analar korur hem yuvasını hem de yurdunu... haydi analar, cumhuriyetin sarı saçlı, kakulü aralı yana, ana gibi ana, emine ülker tarhan'a sahip çıkın ki, laik cumhuriyet yaşasın. tam bağımsız olsun türkiyemiz. ve hepimiz olalım huzurlu-mutlu. az bir zaman kaldı, herkes hala umutlu....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder