banner864

CHP'nin eylemsizlik kararı 30 Ekim 2013, 19:23

AKP’nin türbanlı milletvekili hamlesine, CHP eylemsizlik kararı ile karşılık verdi. Kapalı grup toplantısı ardından konuşan Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “AKP’nin oyununa gelmeyeceğiz” dedi. İnce, Babakan Erdoğan’ın elinden mağduriyeti flamasını alacaklarını söyledi.
 AKP’li kadın vekiller hac dönüşünde, Meclis Genel Kurulu’na Türbanla girme hazırlığında. Muhalefetin tepkisi ise merak konusu. CHP tepkisinin ne olacağını netleştirmek için konuyu kapalı grup toplantısına taşıdı. Toplantıdan türbana "ince destek" formülü çıktı. 
CHP’nin 3 saat süren kapalı grup toplantısının ardından CHP’nin kararını Grup Başkavekili Muharrem İnce yaptı. İnce Erdoğan’ın elinden mağduriyeti flamasını alacaklarını söyledi. 

İnce “ AKP’nin oyununa gelmeyeceğiz diyerek türbana sessiz kalma işareti verdi. 

Grup Başkanvekili İnce, meclise türbanla gelmek isteyen kadın vekillerin, kadın sorunlarını meclis gündemine getirmemesini de eleştirdi.   

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

BÜLENT BİLGİN :

savaşta bazi cepheler feda edilebilir.polatliya gelen yunan sonunda denize dökülmüştü. akp de sonunda meclisten sandiga gomulecek...yeterki cumhuriyete gönül verenler satilmasin...

keskin kılıç :

bilerekmi yorum yapıyorsunuz sevim hanım merve kavakçı olayı vardı meclisten atıldı ne oldu bu türban olayını yıllarca istismar etti akp anlayın biraz selamlar..

keskin kılıç :

sayın ince sizi destekliyorum ülkenin can alıcı büyük sorunları işsizlik hayat pahalılığı eğitim sistem bozukluğu türbanı kaale almadan diğer sorunlar üzerinden akp ye vuralım halka yolsuzluklarını gösterelim zamanı gelincede hesabını soralım saygılar

MİTHAT GÖK :

atatürke i̇syan eden ümmetçi kadinlar önce münafikliğinin üstünü kapatsin.

ismail yazıcı :

Sayın arkadaşlar yoldaşlar sizi anlıyorum tepkinizi ama partimiz güzel kârar almış saygı duymamız lazım çünkü bu yobazlar yıllardır bu silahi kullanıyorlar ben her görüşe saygı duyarım hepinize saygılar.

özcan erdogan :

E YENİ TAKTİK BULMUSSUNUZ OYUNA GELMEYECEGİZ DİYEREK. HARAM OLSUN VERDİGİM OYLAR SİZLERE. SİZLER A K P NİN BİR NUMARALI DESTEKÇİSİ OLDUNUZ.

Davut Doğru :

hangi ülkenin millet vekilleri ben şuraya gittim ona göre giyinip meclise geleceğim derler acaba. valla afrikaya, sahraya veya kuzey kutup bölgesi yerlere giderlerse sorunu nasıl çözeceğiz acaba...

Sevim Erden :

merhaba, ikiyüzlüler. bop esbaskanini destekliyorlar. atatürk düsmanlarini kapali sekilde destekliyorlar. yeni chpýe yaziklarolsun. meclise sokmayin saygilarimla erden ailesi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder