banner864

"CHP'nin ulusalcılığı sahte" 15 Ekim 2014, 15:06

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, "AKP'nin vagonu olmakla" itham eden Kemal Kılıçdaroğlu'na MHP'den tepki geldi. CHP'yi "Kürt devleti projesine destek olmakla" suçlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Kılıçdaroğlu'nun kendi hatalarını örtmek için MHP'yi hedef aldığını" savundu.
Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin gurup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçiminde koalisyon ortağı olan MHP lideri Devlet Bahçeli'yi bu sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu, MHP'yi AKP'nin koltuk değneği olmakla suçladı.

MHP, Kılıçdaroğlu'na, Genel Başkan yardımcısı seviyesinde yanıt verdi. Açıklama bir hayli sertti.

Yaptığı yazılı açıklamada "Türkiye'nin güvenliği ucuz siyasete kurban edilemez." diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP'yi Kürt devleti projesine destek olmakla suçladı.

Çok bölgeli bağımsız bir Kürt devleti projesi; ABD, Almanya ve İsrail gibi ülkelerin desteğiyle yürümektedir… Şimdi bunlara ana muhalefet partisi de eklenmiştir… Kılıçdaroğlu'nun partimizi AKP'ye koltuk değneği olmakla suçlaması haksızlıktır… PKK Yasası diye anılan teklif TBMM'den geçerken destekleyen, sözde çözüm sürecinin baş destekçisi olan ana muhalefet partisi lideri, kendi pisliğini örtmek için başkalarının avlusunu kirletmeye çalışmaktadır. CHP'nin ulusalcılığı da, milliyetçiliği de sahtedir.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar