banner864

CHP'yi işgal hazırlığı 10 Nisan 2014, 18:43

Yerel seçimlerin ardından CHP hakkında ilginç bir kampanya başlatıldı. Sosyal medyada "OccupyCHP" adıyla örgütlenen bir grup, CHP Genel Merkezi'ni işgal çağrısında bulundu. Yönetim, "Gençlerin işgaline izin verilmesi" kararı aldı. Hareketin amacı, "CHP'yi geçmişinden bağımsız hale getirmek" olarak açıklandı. Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise "İşgalinizi dört gözle bekliyoruz, dükkan sizin gençler" dedi.
Yerel seçimlerin ardından CHP'yle ilgili sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatıldı.

"OccupyCHP" adını kullanan gençler, "CHP'yi işgal et" sloganıyla harekete geçti. 12 Nisan Cumartesi günü, CHP Genel Merkezi önünde toplanma kararı alındı.

Hareketin amacı, "CHP'yi değiştirmek" olarak açıklandı. Occupy CHP hareketinin Ankara'daki temsilcilerinden Doruk Ayar, "CHP'yi daha özgürlükçü, geçmişinden bağımsız bir hale getirmek istiyoruz" dedi.

Hareketin içinde yer alan gençler, uzun süre kullanılan bilgisayarların formata ihtiyaç duyduğunu hatırlatarak, "biz de CHP’ye format atmak istiyoruz" ifadelerini kullandılar. Hareket, CHP'nin kendi içinde değişimi gerçekleştiremeyeceği iddiasında.

CHP'yi işgal hazırlığındaki gençlerin hiçbirinin parti üyesi olmadığı öğrenildi.

CHP Genel Merkez yönetiminden de OccupyCHP hareketine destek geldi. Yönetim, "Gençlerin işgaline izin verilmesi" kararı aldı.

Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da "İşgalinizi dört gözle bekliyoruz, dükkan sizin gençler" şeklinde bir tweet atarak harekete desteğini açıkladı.

Öte yandan CHP Parti Meclisi, yerel seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere 18 Nisan'da toplantı yapacak. CHP MYK üyelerinin hazırladığı raporlar da Parti Meclisi'nde masaya yatırılacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

umit arslan :

tr 705 i öğrendik. tr 704, 703 , hele hele tr 001 i de bir öğrensek.

omer tufekci :

haydi gencler basaracaginiza inaniyorum yapilmasi gerekeni yapiyorsunuz

E.Özaydin :

bu sezgin tanrikulu denen adamin yeri chp olmadigini tüm türkiye biliyor .

Recep Bilici :

tamamen kurgulanmış bir eylem. altı oku önce chp'den, sonra anayasa'dan silme girişimine hazırlık. devamında chp'de yaşanabilecek gelişmeler sonucunda parti bölünebilir. bir vücutta iki ruh barınamaz.

Hande mutlu :

Chpdeki kalıpları değiştirmek bence zor bence...

Atilla Tasdemir :

Chp,yi yenilemek yerine, icindeki cürükleri temizleseler daha iyi olmazmi??? Mesela Tanrikulu , Atatürke dil uzatan küstahlari, Amerikaya teslim olmuslari, Akp,ye her seferinde Canak tutanlari!!! Tek yol Atamin izinde vede alti Oka sadik Atatürkümün kurdugu CHP. Su an en mühimide AKP,den kurtulmak icin milli bir Merkez olusturup, Cumhuriyetimizi devam ettirmek.

abrek :

chp'nin fabrika ayarlarına dönmesi gerek.. dönmemesi için de ellerinden geleni yapıyor liboş-cemaat kırıntılı yeni chp'liler.. yazık oluyor partiye.. millet de bunu renkli bir şekilde dolaylı olarak abd ve ab'ci bir zihniyetle turuncu devrim misali karşılıyor..

Türkan Yilanci :

Genclerimiz işgal eylemini önce CHP ye topluca üye olarak başlatsın yönetim ve baskan defalarca açıkladı genclere. kapımız açık diye kapıdan büyür edildiğin eve bacadan girmeye çalışmak ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar