banner864

CIA Türkiye geleneğini yine bozmadı 16 Mart 2014, 13:37

Seçimler yaklaşırken CIA yine Türkiye nüfusunu açıklama geleneğini bozmadı. Her sene olduğu gibi bu sene de CIA'nin tahmini TÜİK verilerine göre 5 milyon daha fazla çıktı.
 30 Mart seçimlerine sayılı günler kala CIA her sene olduğu gibi bu sene de Türkiye'nin nüfusunu açıklama geleneğini bozmadı.

TÜİK verilerine göre geçen yıl 75 milyon olan Türkiye nüfusu, CIA'nın tahminine göre 80 milyon olarak açıklanmıştı. TUİK, bu yıl ülke nüfusunu 76.6 milyon olarak hesaplarken, CIA'nın rakamları yine 5 milyon fazla çıktı.

CIA rakamlarını değerlendiren TÜİK yetkilileri, kendilerinin Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarını da saydıklarına dikkat çekti. CIA’nın yurtdışında yaşayan Türkleri de saymış olabileceğini söyledi.

Nüfusbilim Derneği Başkanı Doç. Dr. Sinan Türkyılmaz da,“Biz, her türlü hesaplamamızda TÜİK’ın rakamlarını baz alıyoruz. CIA ise neye dayanarak bu hesaplamayı yaptığını açıklamıyor” ifadesini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

bahadır baykal :

Adamlar hırsızlığın dik ala sını yapıyor maddi manevi herşeyimizi çaldïkları yetmezmiş gibi Vatan uğruna vereceğim oy kullanma hakkımı. da gasp ediyorlar eyyyyy! işitme zorluğu varmış gibi davranan lavuklar bu vatan son vatan evladı dünyadan silinene kadar devam edecektir Allah en az 70.000 kulun hakkını yiyene iyi demez.

aysel başer :

yine elleri üzerimizde yani...

realisttt :

kuzey ıraktaki kürt nufunu bizde göstermiş olabilir :) olur mu olur... kuşkular kuşkular...

mdd :

işte cia nın oyunu.

demiralişbozope :

cıa cemaat mezardaiklere oy kullandırmıştı ya...secimde sonuclara parmak sokacakları için ölülerine yer açıyorlar.ysk hapı yutmuştur.herkes kullandığı sandığı fotolayıp partilere göndersin

Eray İzmir :

biz, her türlü hesaplamamızda tüi̇kın rakamlarını baz alıyoruz. cia ise neye dayanarak bu hesaplamayı yaptığını açıklamıyor” ifadesine yanıt belli cia tüik'in sakladığı rakamlara dayanarak yapıyordur.

vatandaş riza :

TUIK Suriye'den getirilip oy uğruna Türk vatandaşı yapılan suriye lileri hesaba katmıyor mu acaba ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar