banner864

Çığ: Vatan Partisi başı dik, dürüst insanlarla yoluna devam edecektir 17 Şubat 2015, 19:17

Asırlık çınar Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ Vatan Partisi'ne yönelik eleştirilere sert yanıt verdi. Kurultayı tüm gün salondan izleyen Çığ, "Sizler ister beğenin ister beğenmeyin Vatan Partisi başı dik, hiçbir kötülüğe adı karışmamış dürüst insanlarla yoluna devam edecektir. Kimse ayakbağı olmaya kalkmasın!" dedi.
20 bin yurttaşla birlikte Ankara'daki Kurultayı izledi, tüm gün salondan ayrılmadı. Asırlık çınar Muazzez İlmiye Çığ, Vatan Partisi'ne yönelik eleştirilere tepki gösterdi.
Çığ, gün boyu yaşadıklarını yazdığı mektupta anlattı.

"Kızlarımla birlikte toplantıda saat 4'e kadar bulunduk. Yaşım icabı yorulduğumdan sonuna kadar oturamadım. Yapılanlar, konuşulanlar gözlerimizden sevgi, heyecan göz yaşları getirdi. Özellikle gençlerin hazırladığı gösteriler övülmeye değerdi. Ayrıca o kadar kalabalıktaki disiplini sağlayan da onlardı. En küçük bir huzursuzluk olmadı."

Çığ, Vatan Partisi ve lideri Doğu Perinçek'e yönelik eleştirilere sert yanıt verdi.

"Ben 100 yaşındayım, bu yaşıma gelinceye kadar gelip geçmiş her başkanın konuşmalarını dinledim. Doğu'nun konuşmaların da en küçük bir pürüz yoktu. O yüzden kendi isteğiyle gelen en az 15000 kişi onu ayakta alkışladı."

Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Vatann Partisi'nin umutsuzluk ortamını dağıtacağını vurguladı.

"Aklı başında ülkesini düşünen her vatandaş, bir kurtuluş yolu ararken ortaya atılan Vatan Partisi'ne katılmak istemektedir. Nasıl Gezi olayında birkaç gencin başkaldırması bütün ülkeyi ayağa kaldırdı ise Vatan Partisi de dürüstlüğü, vatan sevgisi, bu vatan toprağında yaşayan bütün insanları sevmesi, kucaklaması ile vatanını satmaktan, bölmektan çekinmeyen yobaz düşünceli devletimizi idare edenlere karşı duracaktır. Sizler ister beğenin ister beğenmeyin Vatan partisi başı dik, hiçbir kötülüğe adı karışmamış dürüst insanlarla yoluna devam edecektir. Kimse ayakbağı olmaya kalkmasın!"

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

eline saglik asirlik cinar agaci anamiz nice yillar diler ara sirada yazilarizi bekleriz.

ilhandemirkollu. :

neden insanlar atatürk ve cumhuriyet devrimlerinde birleşen .güç birliğine .yok amblemi şöyle yok .geçmişte apo ile görüştü gibi safsatalar ile milli birliği hazm edemiyor. hani atatürkçü diye geçinenler .neden birlik olmak istemiyor. neden .kafam almıyor. söz konusu vatan ise gerisi hikaye dir bence.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar