banner864

Cinayete teşebbüs! 18 Şubat 2014, 17:43

5 yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan karaciğer hastası Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu, yaklaşık bir aydır sağlık raporu bekliyor. 30 Ocak'ta İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sağlık kontrolünden geçen Hilmioğlu'nun, tahliye talebi de bu rapora bağlı.
 İki sağlık raporuna rağmen hala Silvri Cezaevi'nde tutuklu olan karaciğer kanseri Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu'nün üçüncü sağlık raporu hala çıkmadı.

Son sağlık raporunu, Hilmoğlu'nun tahliye için bireysel başvuru yaptığı Anayasa Mahkemesi istedi.

Hilmioğlu, Anayasa Mahkemesi'nin talebi üzerine 30 Ocak'ta İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Ancak, aradan yaklaşık bir ay geçmesine rağmen rapor hazırlanmadı.

Rapor işlemlerinin hızlandırılması için araya giren avukatlarının çabası da sonuçsuz kaldı.

Anayasa Mahkemesi ise hastaneden gelecek sağlık rapuru olmadan hak ihlali talebini değerlendirmeye almıyor.

Raporun gelmesi, mahkemenin değerlendirmesi derken, ileri siroz hastalığı ile de savaşan Hilmioğlu'nun sağlık durumu ise kötüye gidiyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

nermin :

kahramanlarini siyonistlere,yobazlara bogdurtan bir milletin gelecegi yoktur!meclisteki isgal kuvvetlerini protestoya bir avuc ip'li ve tgb'li gitti! isgal,savas,pkk,al kaide,aclik,siyonism,seriat,teror,kisaca yok olmak turkiye'nin umurunda degil!vatan icin topraga dusenlerin ahini hep birlikte cekecegiz:vatansiz kalarak! milletler hak ettigi gibi yonetilir!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar