banner864

Çin'li bakan Türkiye'de 25 Ekim 2013, 14:48

Amerika ve NATO Türkiye'ye Çin'den savuna sistemi almaması için baskı uyguluyor, Çin Halk Cumhuriyeti'de boş durmuyor. Kızışan füze savaşının ortasında Ankara'da kritik temaslar gerçekleşti.
Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Siyasi Bürosu Üyesi ve Merkezi Propaganda Bakanı Liu Kibao Ankara’ya geldi. Kibao, Ankara'da ilk görüşmeyi Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile yaptı. Bekir Bozdağ, Liu Qibao ve beraberindeki heyet ile makamında görüştü.

Çin'li Bakanın Ankara'daki ikinci durağı Çankaya Köşkü oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Liu Kibao ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkünde kabul etti. Görüşme basına kapalı gerçekleşti. Görüşmede Liu Kibao’nun Çin Cumhurbaşkanı Xi-(Şi) Jinping’in Türkiye-Çin ilişkileriyle ilgili mektubunu Cumhurbaşkanı Gül’e sunduğu öğrenildi.

Füze ihalesi konusun da hassas görüşmeler yapan Bakan Liu İstanbul’da da temaslarda bulunacak. Liu Kibao Çin-Türkiye medya ilişkileri konusunda da görüşmeler yapacak.
 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

TC COCUK :

akp nin oyunlari bu sefer hangi dansi yapacak gobek dansi mi yoksa cinlilerle halay mi cekecek

VATAN SAGOLSUN :

ne guzel yutturmaca! rte cin fuzeleriyle anlasma yaparken cankayadaki;bu ise karar veremeyiz demek isteyip suyu bulandirmakta olup kamu oyunu yaniltmaktalar ve ensonunda abd'nin istegi olacak ve turk milletinin agzi acik kalacak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar