CNN Internatinal muhabiri gözaltına alındı 31 Mayıs 2014, 15:27

Haziran ayaklanmasının yıldönümüne İstanbul Taksim ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri güne damga vurdu. 25 bin çevik kuvvet ve sivil polisin görev yaptığı bölgede kuş uçurtulmadı. Toplanan gruplara anında müdahele edildi.
Taksim Gezi Parkı'ndan başlayarak dalga dalga tüm Türkiye'ye yayılan Haziran Ayaklanması'nın yıldönümünde İstanbul Taksim'de olağanüstü güvenlik önlemleri aldındı.

Gezi Parkı sabahın ilk ışıkları ile kapatıldı. Vatandaşların alınmadığı parkın içinde gün boyu polisler volta attı.

Taksim, Şişli ve Beşiktaş bölgelerinde 25 bin polis, 50 TOMA görevlendirilirken yüzlerce sivil poliste sokaklardaydı. İstiklal Caddesi'nde sadece sivil polisler ve turistler vardı.

Saatler 15:00'te güvenlik önlemleri bir kat daha arttırıldı. Taksim'e girişler tutuldu, metro seferleri Osmanbey'de sonlandırıldı, vapur seferleri iptal edildi.

Öğle saatlerinde Gezi Parkı merdivenlerinde kitap okumak isteyenlere, çiçek bırakmak isteyenlere izin verilmedi.

Çevik kuvvet ekipleri bu sırada ortaya çıktı. Taksim Meydanı'ndaki bir grup İstiklal Caddesi ve Sıraselviler Caddesi'ne doğru sürüldü. TOMA'lar Caddei girişine getirildi.

Bu sırada, CNN International muhabiri canlı yayındayken sivil polislerce gözaltına alındı. O dakikalar ekrana böyle yansıdı.

Saatler 16:15'i gösterdiğinde ise İstiklal Caddesi'nin girişinde toplanan bir gruba polis müdahe etti. Kalabalık kalkanlarla Galatasaray Meydanı'na kadar sürüldü.

Müdahale sırasında en az 35 kişi gözaltına alındı.

Ivan Watson daha serbest bırakıldı öğrenildi.
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar