banner864

CNN Türk önünde “Dönek“ protestosu 07 Kasım 2013, 21:22

İP Öncü Gençlik üyeleri CNN TÜRK binası önünde.Aydınlık'a saldıran kitabın yazarına karşı yayında cevap hakkı istedi.
İlgili Galeriye Git Aydınlık'a saldıran kitabın yazarı protesto edildi
Gökhan Çelik

Şirin Payzin'in CNN Türk Tv'de hazırlayıp sunduğu 360 derece programın bu akşam ki konuğu "Aydınlık'ta kaçanlar" kitabının yazarı Erkan Tufan Aytav  idi. Kitabında Aydınlık'a saldıran Aytav, Bağcılar'daki CNN Turk televizyonu önünde İşçi Partisi Öncü Gençlik üyeleri tarafından protesto edildi. Protestoda Öncü Gençlik üyeleri sık sık "Aydınlık'tan kaçanlar memleketi satanlar", "Faşizme karşı birlik yaşasın Öncü Gençlik", "Öncü Gençlik geliyor dönekler Amerika'ya" ve "Silivri zindanları yıkılacak" sloganlar atıldı.

Öncü Gençlik üyelerinin protesto göstersi üzerine CNN Türk televizyonu önüne çok sayıda çevik kuvvet polisi ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı olarak bilinen TOMA'lar sevk edildi. Ayrıca gösterilerin sürdüğü sırada CNN Türk ekranlarından "Aydınlık'tan kaçanlar kitabının yazarı TV binası önünde protesto ediliyor" şeklinde yazı geçildi.

Protesto gösterisi üzerine 360 derece programın editörlerinden biri aşağıya inerek Öncü Gençlik üyelerinin sorularını yanıtladı. Gençler program editörüne, "Madem konu Aydınlık idi neden gerçek Aydınlıkçıları da programa davet etmediniz?" sorusunu yöneltti. Editör ise cevap olarak "Evet programa davet etmedik ama eyleminizi Doğan Gazetecilik yayın ilkeleri doğrultusunda Tv'mizin alt kısmında yazılı olarak yer verdik" dedi

CNN Turk'deki programın ardından İşçi Partisi Öncü Gençlik üyeleri de olaysız bir şekilde protestolarına son verdiler

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder