banner864

Çukurca'da tehlikeli gerginlik! 1 Astsubay yaralandı 30 Ekim 2014, 11:59

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne bağlı Çığlı Köyü'nde askerler ile köylüler arasında kaçakçılık nedeniyle çıkan olaylarda bir astsubay taşla yaralandı.
Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne bağlı Çığlı Köyü'nde askerler ile köylüler arasında kaçakçılık nedeniyle çıkan olaylarda bir astsubay taşla yaralandı.

Yaralı astsubay helikopterle Hakkari'ye getirilirken, Hakkari Valisi Yakup Canbolat, olayların kontrol altına alındığını söyledi.
Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan Çukurca İlçesi Çığlı Köyü'nde dün akşam saatlerinde köylüler ile bölgede kaçakçılıkla mücadele eden askerler arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik sırasında asker köylülere gaz bombası ile müdahale etti. Köylüleri dağıtmak için askerler zaman zaman havaya ateş açarken, olaylar sırasında bir astsubay atılan taşın araba camını parçalaması sonucu yaralandı. Yaralı astsubay helikopterle Hakkari'ye getirilirken, sabah saatlerinde Çığlı Köyü'ne giden Çukurca Belediye Başkanı Servet Tunç, gerginliği yatıştırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Hakkari Valisi Yakup Canbolat ise, Çığlı Köyü'ndeki olayların kaçakçılık yüzünden çıktığını belirterek, "Bölgede kaçakçılıkla mücadele faaliyetleri sürdüren bir jandarma aracımız taşlandı. Araçta bulunan 1 astsubayımız yaralandı. Tedavisi Hakkari'de süren yaralı astsubayımızın sağlık durumu iyi. Şu anda köyde herşey kontrol altında" dedi.

Behçet DALMAZ- Serdar KARA / HAKKARİ, (DHA)

Yorumlar

melsa :

insanlara elde edebileceklerinden fazla şey göstermişsiniz.gelir adaletsizliğinin nedenlerini,insanlarının ilerleyebilecekleri noktalar olduğunu ama belirli bir noktadan sonra ilerleyemeyeceklerini öğretmemişsiniz.insanlarıyaşadıkları hayattan tatmin olmadıkları hayatı boyunca kazanabileceğinden çok fazlasını istediklerini buna ulaşmak içinde her yolu deneyebileceklerini unutmuşsunuz.ahlak çökmüşse insanların kötüye yönelmeside normaldir.kaçakdan gelen parayı orda yaşayan veya bu işlere bulaşanlar normal şartlarda nekadar sürede kazanır sizce...

cenap aytepe :

açılın saçılın her tarafınız gözüksün.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar