banner864

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat gazetesinin çizgisini eleştirdi 28 Mart 2015, 16:21

Gazeteci Mine Kırıkkanat, yazarı olduğu Cumhuriyet Gazetesi'nin çizgisini eleştirdi. Kırıkkanat, "Aşırı HDP'li olmanın üzerine tüy diktiler" dedi. Cumhuriyet'in laik okuru feda etmeyi göze aldığını belirtti. CHP'nin AKP ile koalisyon yapma ihtimalinin olduğunu söyleyen Kırıkkanat, "Vatan Partisi'nin doğru seçenek olduğunu" ifade etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat... by ulusalkanal
Cumhuriyet Gazetesi'ni yazarı Mine Kırıkkanat, yazarı olduğu gazeteyi eleştirdi.

HDP'li isimlere "Konuk yazar" adı altında köşe ayıran ve açılımcı isimleri kadrosuna dolduran ve son olarak Nuray Mert'i kadrosuna dahil eden Cumhuriyet gazetesinin Atatükçü çizgiden uzaklaştığını belirtti, "laik okuru feda etmeyi göze almışlar" dedi.

Ulusal Kanal'da yayınlanan Haydi Bakalım programına konuk olan Kırıkkanat, seçimlerden sonra CHP'nin de HDP'nin de AKP ile koalisyon kurabileceğini belirtti.

Kırıkkanat, izleyiciden gelen "Doğru seçenek hangisi" sorusuna da net yanıt verdi.

"Vatan Partisi'nin doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Çünkü madem bir yerde Kürt milliyetçiliği ve o demokrasi gibi sunuluyor. niçin Türk ulusalcılığı başka bir alternatif olmasın. Demokratik anlamda Vatan Partisi'nin iyi bir kuruluş olduğunu düşünüyorum"

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder