banner864

Cumhuriyet resepsiyonu iptal 29 Ekim 2014, 10:38

AKP, Karaman'da ki maden kazası nedeniyle Cumhuriyet Resepsiyonunu iptal etti. Cumhuriyet'in 91'nci yıldönümü kutlamaları Anıtkabir'deki törenle başladı. Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, yine seçilmiş ilk cumhurbaşkanı vurgusu yaptı. Erdoğan, adı Ak Saray'dan Cumhurbaşkanlığı Saray'ına çevrilen yeni binada tebrikleri kabul ettikten sonra akşamki resepsiyonu iptal ettiğini açıkladı.

ATA'NIN HUZURUNA ÇIKTILAR paylaşan: ulusalkanal
Cumhuriyet'in 91'nci yılı etkinlikleri kapsamında Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki resmi heyet saat 8.45'de, aslanlı yolda bir araya geldi.

Heyette TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı, CHP ve MHP Genel Başkanları, Genel Kurmay Başkanı, Başbakan yardımcıları, bakanlar ve kuvvet komutanları Aslanlı yoldan yürüdü.

Kırmızı Beyaz karanfillerden oluşan Ay Yıldızlı çelenk Atatürk'ün mozolesine bırakıldıktan sonra Saygı duruşuna geçildi ardından İstiklal Marşı okundu.

Heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. (02:15 ) Bahçeli'nin tören boyunca heyetten ayrı yürümesi dikkat çekti.

Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı vurgusu yaptı.

Erdoğan, Anıtkabir'deki törenin ardından Beştepe'de yeni yapılan, adı kamuoyunda oluşan tepkiler üzerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı olarak değiştirilen Ak Saray'a geçerek tebrikleri kabul etti.

Kabul töreninin ardından resepsiyonun iptal edildiğini açıklayan Erdoğan, daha sonra hipodromdaki kutlamalara katıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

arzu :

size de tesekkur ederim uyarilariniz ucun cumhuriyyetin bayrami her zaman daim kutlansin sonsuzadek alanlarda meydanlarda coskuyla solenlerle kutlansin amin

Coskun :

Tayyip iptal etmesini icin bir sebet buldugu icin sevincten catliyordur mutlaka.

Mert Dolukan :

akp cumhuru topu ve tayfasi KINA yaksin! Aksama dügüne giderler ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar