banner864

Cumhuriyet tarihinde bir ilk 13 Ekim 2013, 17:33

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı'nın daveti üzerine hacca gitti. Gül, görev başında hacca giden ilk cumhurbaşkanı oldu.
 Türkiye Cumrhuriyeti tarihinde bir ilk gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz'in davetlisi olarak Hacca gitti.

Gül'e eşi Hayrünnisa Gül eşlik etti. Cumhurbaşkanlığı'na ait uçakla Mekke'ye hareket eden Gül'ü, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın uğurladı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Gül'ün hac ziyaretinin 4 gün süreceği ve ziyaret sırasında Suudi yöneticilerle de görüşmeler gerçekleştireceği belirtildi.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mdd :

suudi kralının davetiyle hacca gitmiş, yani masrafları suudi kralı karşılayacak, böyle hac ziyaretimi olur. hem hacca gidenlerin hiç borcu olmaması gerekir, ama gül'ün türk milletine borcu var, refah partisine devlet tarafından yapılan yardımın(1 trilyon) buharlaşması davasından.

Ataturk1 :

din ve devlet islerini karistiranlarin sahsi din islerini devlet isleri ile karistirmasi dogaldir, bizim hosumuza gitmeyen tarafi ise "hac" ziyaretinin gosteris amacli yapilmis olusudur. sahsi gezilerinizi turk milletinin cebinden cikarttiginiz gunlerin sonu gelecektir, iste o zaman ne yapacainizi turk milleti karar veriyor olacaktir.

EMEL DEMIR :

Biz Turk milleti herseye evet dersek hersey olur

sadik :

Gorevi biraktiktan sonra gitseydiya.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar