banner864

Cumhuriyeti yeniden örgütleyeceğiz 22 Kasım 2013, 13:15

Dimdik ayakta olan, Cumhuriyet değil, cumhurdur. O cumhur, Cumhuriyetini bir devrimle kuracaktır. Seçimin anlamı budur.
Ey Cumhuriyet bekçileri!
Neyi bekliyorsunuz, bir bakın!
Artık Cumhuriyetin kurumları yok. Meclise, hükümete, TSK Genel Müdürlüğü’ne, Polise, Anayasa Mahkemesine, Yargıtaya, Danıştaya bakınız, bunlar bizim Cumhuriyetimizin kurumları değildir.

Bekçi misyonu tekerlemelerine son
Bir kısım Tatlısu Atatürkçülerimiz gibi, “Cumhuriyetimiz dimdik ayakta” gibi laflar, bekçi misyonunun tekerlemeleridir. Gerçek değildir, tutuculuğun ve gericiliğin “Atatürkçü” kılığına sokulmuş formülasyonlarıdır bunlar.
Haziranda ayaklanan milyonlara bakın, bekçi mi onlar?
Bekçilik için mi ayaklandılar?
Hayır, bağımsız ve özgür Türkiye’yi kurmak için ayaklandılar.
Arslanlı Yol’a bakın, hiç bekçiler yürüyüşüne benziyor mu?
Cumhuriyetin cumhuru, Halkın Türkiyesini kurmak için iktidara yürüyor!

Devleti ve toplumu yeniden örgütleyeceğiz
Dimdik ayakta olan, Cumhuriyet değil, cumhurdur. O cumhur, Cumhuriyetini bir devrimle kuracaktır. Seçimin anlamı budur.
Devleti yeniden örgütleyeceğiz. Toplumu Arslanlı Yol ruhuyla çağdaşlaştıracağız.
Daha iyi anlamak için, somut konuşalım. Özellikle bekçi kardeşlerimin değerlendirmelerini dilerim.
Siz, Meclisten Anayasa Mahkemesine kadar bu kurumlarla bağımsız, demokratik, özgür, aydınlık, çağdaş bir Türkiye kurabilir misiniz?
Hâyâl ya, diyelim Sarıgül oldunuz ve sizi iktidara getirdiler, tepenizde ABD, başınızda Bizans mafyası, bir eliniz Pensilvanya’da, kolunuz PKK’da,
Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülenlerin devletini ve toplumunu yaşatmaktan başka ne yapacaksınız?
Türk milletine açıklıyoruz:

Halkın Türkiyesini
Halkın Meclisiyle ve Halkın Hükümetiyle kuracağız

- Meclis, mafya güdümlü parti liderlerinin atadığı lider kullarından oluşan bir Güdümlü Meclis olmayacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, kuruluşundaki devrimci kişiliğiyle Halkın Meclisi olacaktır.
- Hükümet, Halkın Hükümeti olacaktır. Millî Hükümet de diyebilirsiniz.
- Şeyhliği, ağalığı, Ortaçağ ilişkilerini köyden ve kentten temizleyerek gerçek demokrasiyi kuracağız. Kadınların saltanatını ilan edeceğiz.
- Tarikat, cemaat, etnik grup bölünmelerinden kurtulmuş, özgürleşen halk, köyden Ankara’ya kadar ülkeyi Meclisler sistemiyle yönetecek. Özgür halk, demokrasinin temelidir. Devlet halkın olacak!

Bağımsız Cumhuriyet yargısı
Herkese hızlı ve parasız Adalet

- Yargı, mafyanın ve tarikatların denetiminden kurtarılacak, Cumhuriyetin bağımsız yargısı oluşturulacaktır. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, özgür ve bağımsız yargıçlarımızın iradesiyle Cumhuriyetin yargı kurumu olarak yeniden örgütlenecektir.
- Bugün Cumhuriyeti yıkan organlardan biri haline getirilen Anayasa Mahkemesi, Anayasa hükmüyle lağvedilip Cumhuriyetin Anayasa Mahkemesi kurulacaktır.
- Cumhuriyet yıkıcısı yasadışı AKP-PKK iktidarının 2010 yılındaki yasadışı Anayasa değişiklikleriyle kurduğu Yargıtay ve Danıştay, Cumhuriyetin yüksek yargı kurumları olarak yasalarla yeniden örgütlenecektir.
- Adalet, Kaf Dağının ardındaki canavarın dişleri arasından kurtarılacak, Milas’a, Bismil’e, ODTÜ’ye, Ergene Irmağına, Fırtına Deresine, Marmara Denizi’ne, Tunceli’ye, Trabzon’a, Yüksekova’ya, Manavgat’a, Artvin’e, Zonguldak’a, Urfa’ya getirilecektir. Halk, hızlı ve parasız adalete kavuşturulacaktır.

Millî Ordu için
2011 sonrası yasadışı YAŞ kararları iptal edilecek
- Türk Silahlı Kuvvetleri, yeniden örgütlenecektir. Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in 30 Ağustos 2011 sürecindeki istifasından sonra alınan yasadışı Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları iptal edilecektir. Cumhuriyetin Askeri Şurası kurulacaktır. Türk Ordusu Mustafa Kemal ruhuyla yeniden örgütlenecektir.
Cumhuriyeti, vatan topraklarımızı, kıyılarımızı ve denizlerimizi koruma yeteneği olan, millî kaynaklara ve millete dayanan Millî Ordu yeniden örgütlenecektir.
Özü Mehmetçik olan genel askerlik sistemi, demokrasinin temel kurumu olarak geliştirilecek, Ordunun halk ile bağları sağlamlaştırılacaktır. Birinci Dünya Savaşı direnci ve İstiklâl Savaşı yıllarında Ordunun devrimcileştirilmesi tecrübeleri değerlendirilecektir.
Harp Okulları ve Askeri Liseler, yurt düzeyine yayılacaktır.

Cumhuriyet güvenliği
Emniyet Örgütü, Cumhuriyetin ve halkın güvenliği göreviyle yeniden örgütlenecektir. Yabancı devletlerin, cemaatlerin ve tarikatların polis içinde yuvalanmasına izin verilmeyecektir.

Millî İstihbarat Teşkilâtı’nı millileştireceğiz
Bugün CIA ve MOSSAD gibi yabancı devlet servislerinin denetiminde olan MİT, millileştirilecek ve yeniden örgütlenecektir.
Yurttaşa yönelik dinleme ve izlemelere son verilecektir.

Cumhuriyet Öğretiminin tekliği, özgür gençlik
ve Aydınlanma Seferberliği

Millî Eğitim yeniden örgütlenecektir.
Özel okullar, özel dershaneler, özel yurtlar, özel üniversiteler, kamulaştırılacak ve milletin gençliğine hizmet eden kurumlara dönüştürülecektir. İmam Hatip Okulları, yalnız imam hatip yetiştirecektir. İhtiyaç fazlası İmam Hatip Okulları liselere dönüştürülecektir.
Özgür Cumhuriyet gençliği, Kızıyla erkeğiyle el ele, ülkenin geleceğinin güvencesidir. Atatürk Gençliği görev başında olacaktır.
Cumhuriyet eğitiminin ve öğretiminin tekliği sistemi özenle uygulanacaktır. Köy Enstitüleri tecrübesi, 21. yüzyıl koşullarında değerlendirilecektir.
Üniversitelerin özerkliği sağlanacaktır. Araştırma özgürlüğü ve sanatta yaratıcılık, uygarlık düzeyine ulaşma ve mutluluk etkeni olarak hayata geçirilecektir. Tarih ve Dil çalışmalarında atılım gerçekleştirilecektir. Türkiye’de bilimsel çalışma özendirilerek, yurtdışındaki bilim adamlarımızın yurda dönme koşulları yaratılacaktır.
Kızlı erkekli bütün yüksek okul ve üniversite öğrencilerine, Cumhuriyet Yurtlarında çağdaş koşullarda yaşam olanağı iki yıl içinde sağlanacaktır.
Eğitim, anaokulundan üniversiteye kadar parasız olacaktır.
İş bekleyen 300 bin öğretmen adayı üç ay içinde işe alınacak, yurt kapsamında bütün milleti kucaklayan bir Eğitim ve Aydınlanma Seferberliği başlatılacaktır.
Sanayileşme kırlara kaydırılarak köyler yaşam ölçerleri açısından kentleştirilecek, köy okulları yeniden açılacaktır.
Her mahalleye ve her köye, iki yıl içinde Halk Evi, Kültür Sarayı, Spor Salonu yapılacaktır. Eğitim Seferberliği, ülkenin insan kaynaklarını çağdaş ve verimli kılma yanında, ekonomik canlanma ve herkese iş sağlama etkeni olarak değerlendirilecektir.
Milletimize güven ve saygıyla ilan ediyor ve Hükümet Görevine hazır olduğumuzu bildiriyoruz.

Doğu Perinçek
Aydınlık/Rota

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar