banner864

Cumhuriyeti yıkma paketi 10 Ekim 2013, 20:49

Altı CHP Milletvekili, AKP’nin açılım paketine karşı mücadle başlattıklarını açıkladı. Altı milletvekili AKP'nin peketinin Cumhuriyet yıkma paketi olarak belirtti.
 Altı CHP Milletvekili, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nundan farklı konuştu. Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz, Oktay Ekşi, Gürkut Acar ve Ahmet Topbaş AKP’nin paketini Cumhuriyeti yıkma paketi olarak adlandırdı.

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, pakette yer alan kamuda türban uygulamasının, devletin eşitsizliği ve laiklik ilkesine aykırı olduğunu belirtti.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum da paketteki birçok değişikliğin anayasaya aykırı olduğunu vurguladı.

Batum, BDP’nin uzlaşma komisyonundaki anadilde eğitim önerisinin AKP tarafından kabul edilip, uygulamaya konulduğunu belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

ilke :

chp nin yönetimindeki kılıcdaroğlunun değişmesi gerek yoksa uluönderin kurduğu chp atatürkümüzün ilke ve inkılaplarına karsı olan akpnın dediğini yaptığı müddetçe iktidar olamayacak

Direnanne :

chp de batum,ince,ayman,yılmaz,tarhan gibi toplasan on kişiyi geçmeyen bir ekip olmasa chp kocaman bir hiç

serkan acarel :

dogru bir konusma, güzel bir davranis, chp yi tebrik ediyorum, ama maalesef gec kaldiniz, coooook gec kaldiniz maalesef.

kuzey zeytun :

neyin mücadelesindesiniz yeter artık gelin i̇şçi partisine. teseve sorosa akp-pkk ya karşı atatürkte birleşi̇n. geli̇n artik

NALAN ULU :

nihayet gerçekleri söyleyen birileri çıktı.tüm bunlar anayasaya aykırı zaten anayasayıda bunun için yapmaya çalışıyorlar.kimsenin gücü türkü yok etmeye yetmez.biz ki tarihte 125 devlet 16 imparatorluk kurmuş bir milletiz. gururumuz boşa deil. ne mutlu türküm diyene.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar