banner864

Çuval davasının 2. duruşması yarın Çağlayan Adliyesi'nde 05 Mayıs 2015, 16:28

İstanbul Eminönü'nde Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren Vatan Partisi Öncü Gençlik ve TGB'liler bir kez daha hakim karşısına çıkacak. 13 gencin yargılandığı davanın 2'nci duruşması Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın asıldığı gün yani yarın görülecek
Eminönü’nde ABD askerlerinin başına çuval geçiren Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi 13 gencin yargılandığı davanın ikinci duruşması yarın (06.05.2015) Çağlayan’daki Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak.
TGB üyeleri, Sarayburnu’na demir atan ABD savaş gemisindeki askerlerin başlarına çuval geçirerek Amerika'yı protesto etmişti. “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etmek, basit yaralama, hakaret, mala zarar verme” suçlarından toplam 10 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor. Konu ile ilgili konuşan TGB Genel Sekreteri Olgu Özdemir, "Bizler, ABD ordusunun Ortadoğu’da ve dünyada gerçekleştirdiği faaliyetleri, PKK’ya destek vermesini protesto için ordunun temsilcilerine karşı eylemde bulunduk. Bu şahsi bir eylem değildir. Biz yaptığımız eylemle Türk Milleti’nin yüreğine su serptik" dedi.
TGB’li gençler davanın ardından 68’lilerle birlikte Gümüşsuyu’ndan Dolmabahçe’ye anma yürüyüşü gerçekleştirecek. TGB İl Başkanı Uğur Aytaç, dava gününün 6 Mayıs tarihine gelmesinin özel bir anlamı olduğunu belirterek "Bu kavga hürriyet kavgasıdır. Emperyalizme  geçit vermeyeceğiz. Denizlerden günümüze mücadelemiz sürüyor“ dedi.

Tarih: 06.05.2015       
Dava Başlangıç Saati: 10.00
Basın Açıklaması: 11.00
Yer: Çağlayan Adliyesi C Kapısı Önü
Yürüyüş Yeri: Gümüşsuyu
Saat: 12.30
Tarih: 06.05.2015

 Haber: Hüsna Sarı
Kamera: Mevlüt Aydoğan

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar