banner864

Çuvalcı, Türk şirketinin patronu oldu 14 Haziran 2013, 10:29

Irak’ın Kuzeyinde Türk Askerinin başına çuval geçiren eski General Petraues Türkiye’de deniz taşımacılığı yapan U.N RO-RO nun patronu oldu.
Derya Derviş

Türkiye’de 'çuvalcı general' olarak bilinen ve geçen yıl adının seks skandallarına karışmasının ardından CIA'deki başkanlık görevinden istifa eden ABD'li eski General David Petraeus, dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden KKR'ye transfer oldu.

Türkiye'de de U.N RO-RO'nun sahibi olan ve Pentagona yakınlığı ile bilinen Kohlberg Kravis Roberts (KKR) yönettiği parasal boyut 80 milyar doların üzerinde bulunuyor.
Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, KKR firmasının yetkilileri Petraeus'un, ABD’nin makro ekonomik eğilimleri ve hükümet politikaları üzerine oluşturulan yeni birimi yönetmesi ve yatırım olanaklarını değerlendirmesi için göreve getirdi.

Çuvalcı general kimdi

Petraeus, Irak'ın 2003 yılı işgali sırasında Musul'da 101'inci hava indirme tümeninin komutanlığını yapmıştı. Görev sırasında Petraeus'a bağlı Albay Mayville komutasında bir grup ABD askeri, Süleymaniye'de görev yapan Türk timine baskın yapmış ve askerleri başlarına çuval geçirerek sorgulanmaları için Bağdat'a götürmüştü.

CİA’nın başına getirilmişti

Komutanlık görevinin ardından Eylül 2011'de CIA'de Başkanlık pozisyonuna gelen aynı zamanda da New York Üniversitesi'nde yarı zamanlı profesör olarak ders veren 60 yaşındaki Petraeus, geçen yıl biyografisinin yazarı Paula Broadwell ile evlilik dışı ilişkisinin ortaya çıkması ve seks kasetlerinin internete düşmesinin ardından CIA’deki başkanlık görevinden istifa etmişti.

1976'dan bu yana faaliyet gösteren ve Türkiye'de de yatırımı bulunan KKR, gözüne kestirdiği her şirketi satın alarak,yatırımlar yapan ve böylece girdiği ülkenin ekonomisine müdahale eden özel bir fon şirketi.

2006 yılında Boyner’i satın alacağı haberleriyle gündeme gelen ancak bu ortaklığı gerçekleşmeyen KKR’nin Türkiye'den deniz taşımacılığı şirketi olan U.N RO-RO bulunuyor.
1994 yılında kurulan ve Dünya’nın en büyük Deniz Taşımacılığı şirketi olan U.N RO-RO firması 2007 tarihinde KKR tarafından satın alındı. İstanbul Pendik , Ambarlı ve Mersin’ de limanları olan firmanın bünyesinde 175-250 şer TIR kapasiteli 12 gemilik filosu bulunmaktadır.

Yeni sefer kararı

Çuvalcı Generalin KKR’ nin başına geldikten sonra, KKR’ nin aldığı karar uyarınca U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş., Suudi Arabistan menşeyli ve yine KKR’ nin denetimindeki Salem Al Makrani Shipping Company (SAMC) ile Türkiye – Mısır – Suudi Arabistan Ro-Ro seferleri yapma kararı alarak ilk Ro Ro seferini 7 Haziranda 176 TIR’lık UND ATILIM gemisi ile başlattı.
Özellikle Esad’ın Suriye’nin güneyinde ve doğusunda teröristleri etkisiz hale getirerek denetimi tamamen sağladığı bir dönemde, KKR’ nin bu kararı alması, Ro Ro ile taşınan TIR’lar Suriye’deki teröristlere silah götürülecek yorumlarına neden oldu.

ulusalkanal.com.tr


 

Yorumlar

Firavunun Uşakları :

bu adamın adının seks skandalına karışması palavradır çünkü amerikada herkes onu peachboy yani şeftali tenli sarışın homo oğlan diye bilir. istifa etesinin asıl sebebi amerikadaki bazı akademisyen türklere kaza süsü vererek öldürtmeye çalıştığının ortaya çıkmasıdır. bu bilgi bizim tc mahkemelerinden sızdırıldı.

kan savaş :

kan ile beslenen bu tek dişi kalmış canavarlar, girdiği yerde kan kokusu gelir..gittiği yer izlenmeli muhakkak orada bir katliam olacaktır.çuvalın öcünü aldık ama yine yerlileri bunlardan daha beter.......

gökhan :

türkiye den kim kovalayacak bu cıa ajanını?hükümet mi geç,kafasına çuval geçirilen türk silahlı kuvvetleri mi?onu da geç,dönüştürülmüş mhp,chp mi?onu da hemen geç,iş yine millete kaldı....

hazar :

vatan sağolsun rumuzlu arkadaşa aynen katılıyor,direnişin ilk gününden beri aynı yorumu yapıyorum.abd nin rte ile daha işi bitmedi,sonuna kadar kullanacaktır.koftiden 16 uyarı niteliğinde olaylara güya memnuniyetsizliğini bildiriyor.istese bir saatte işini bitirir.göstermelik yapılanları kınama bildirileri artık kimseyi kandıramıyor.suriyeyi-esad'ı kimyasal kullanmakla suçlayan abd,gezi direnişinde eşbaşkanının halkına gülsuyu sıktığını düşünüyor herhalde.

saffet ışık :

şu söyldiğim tüm türk halkı tarafından iyi bilinmelidirki, hiçbir istihbaratçı hangi ülkede olursa olsun, türkiye hariç, emekli olmaz görev alani değişir, o verilen emri en iyi şekilde uygulayan bir komutandir, ama esas orada askerini savunamayan bir genelkurmay başkani ve ülkesini savunamayan bir iktidar parisi vardir ve hala iktidardir,?

Ah Vatan :

rte nin adamı gelmiş ülkeye .o türk subayına çuval giydirmişti.rte ise ergenekonla generallerimizi hücreye attı. aralarında hiç bir fark yok ikiside ayni

VATAN SAGOLSUN :

akp iktidari dustugu anda abd'nin suriye politikasi'da dusecektir== onun icin abd ne yapip yapip akp'yi turk milletinin basina bela edecektir ve iktidarda kalmasini saglayacaktir ""bu kesin"" taaki abd suriyeye girinceye kadar akp iktidardadir

Serkan Acarel :

... yeni emirler getiriyordur padisahimiza ! ben kesin bu abd generalinden nefret ediyorum. benim kalbimde, yolumda ve düsüncelerimde tek sirf bir maresal vardir oda benim güzelim atamdir. daima izindeyiz atam.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder