banner864

Dar ağacında bayram yapan Hallacı Mansurlara 14 Ekim 2013, 12:43

Maltepe’den bu güzel nakışı yollayan Hallacı Mansurlara yürekten selam ve saygılar. Biliyoruz ki, boynumuzda kementlerle, göğsümüzdeki yaralarla halkın büyük bayramlarına yürüyoruz.

Konya’nın öncülerinden Emekli İmam Yusuf Dülger, her zaman Arafat’tadır.

Arife günlerinin sözcüsü
Arife günlerinin sözcüsüdür, Yusuf Dülger kardeşimiz:
“Bizler hürriyet mücadelemizin önüne çıkan engelleri bilerek yürüyoruz. Üzülmüyoruz, irademiz güçleniyor. Son kararlar, Mustafa Kemalimizin yüce dağlarımızla kaynaşan, görkemli bulutlarımıza yansıyan vakur görüntüsünün izinde yürüme bilincimizi biledi. Demek ki biz, ezelden beri bu vatanın yeri ve göğüyle bütünleşmişiz.
“5 Ağustos ve şimdi de 9 Ekim. Her fermandan, zalimin her hükmünden sonra, bir bayram arefesinde, Türkiye’nin topraklarında sizler varsınız, bulutlardan milletimize bakıyorsunuz. Silivri, Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Şirinyer zindanlarının kahramanları, sizler Namık Kemalleşiyorsunuz, Mustafa Kemalleşiyorsunuz!
“Dostlar kadar düşmanlar da bilsinler ki, Mustafa Kemalin askerleri, seferberlik kağıtlarını almışlardır, görev yerimize koşuyoruz.
‘Bir bayram arefesi’ tamlamasını bilerek kullanıyorum. Bildiğiniz gibi ARF fiilinden türeyen bir isim var: ARAFAT Dağı. Arafat Dağı, iki sevgilinin bir hata yüzünden ayrılıp sonra buluştukları yerdir.
“AREFE fiili, ‘bilmek, idrak etmek’, bazı takılarıyla ‘itiraf etmek, ikrar eylemek, mükafatını göstermek, sabretmek’ gibi anlamlara geliyor.
“Demek biz, arefe günlerinde eksiklerimizi anlıyoruz, adımlarımızı sağlam atıyoruz, geleceğe yöneliyoruz. Emperyalizmin ve hukuksuzların zulümlerine sabırla göğüs geriyoruz ki, gerçek bayramlara yürüyelim.
“Bayramlarımıza kavuşmak özlemiyle, sizleri, Mustafa Kemal’in askerlerini selamlıyorum. Anadolu bozkırının ortasından hepinizi kucaklıyorum.”
Bu sevdiklerimize kavuşma gününde, Yusuf Dülger’in Arafat’taki bildirisi, hepimizin bayram bildirisidir.

Sevdalara ve sevdikleri kavuşma yolu
Maltepe’den birinci sayfada gördüğünüz o güzel nakışı yollayan Hallacı Mansurlara yürekten selam ve saygılar. Dar ağacında bayram yapan bütün Hallacı Mansurları, Türkiye halkının Haziran’da ayağa kalkan bütün fedailerini, Edirne’den Hakkâri’ye büyük halkımızı selamlıyoruz.
Arefenin bütün arifleri bilmektedir ki, bayramlar bizimdir.
Biliyoruz ki, boynumuzda kementlerle, göğsümüzdeki yaralarla halkın büyük bayramlarına yürüyoruz. Göğsümüz güven duygusuyla dolu. Yarına bakıyoruz ve sevinçliyiz.
Sevdalarımıza, sevdiklerimize, özlemlerimize, dar ağacına çıkarak kavuşacağımızın bilincindeyiz.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ Rota

Etiketler

Yorumlar

sydneyden turan :

eline saglik yigit adam insallah hurriyetine kavusunca ertelenen bu bayramlari hep beraber kutlariz. saglicakla kal.....................

Birdost :

Ben ummak istiyorum ve umarimki bir sonraki bayramda butun yurtseverler ve kahramanlar ozgurluklerine kavussunlar.bayram ozaman anlam ve onemini kazanir.

TC Genc :

sevgili dogu perincek, bilgi dolusunuz, her konuda bizleri aydinlatiyorsunuz, kesinlikle gogsumuz guven dolu, haksizliklar yikilacak, yikacagiz, emin bir sekilde hedefemize sevincle yol aldik. sevgi ve selamlarimizla.

mdd :

gelecek bayramlar bizimdir, bizler darağacına çıksakta, sevdaya, özleme, türk milleti kavuşacaktır

Malik boyraz :

ne olur hallaci mansur gibi canimizi zalime teslim etmiyelim ataturk gibi savasalim

yakupcemil :

bilgemize saygıyla iletir misiniz lütfen: türkiye cumhuriyeti devleti yıkılmış, ülkesi ve milleti ele geçirilerek teslim alınmıştır. böylesi bir ülkede, milli ya da dini bir bayramın hiç bir şey olmamış gibi kutlanması, devletimiz yeniden kurulup, yıkımından sorumlular yargılanmadıkça vatandaşlık bilincine aykırı kabul edilmelidir...

Ayşe Yılmaz :

yüzümüz geleceğe dönük ülkemizin aydınlık geleceğine dönükhalkımızın gelecek bütün bayramlarını kutluyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar