banner864

Davutoğlu, ayrı ayrı görüştü! 18 Haziran 2015, 19:00

Ankara'da bugün devlet gününde konu Suriye'nin Kuzeyindeki gelişmeler masaya yatırıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu önce MİT Müsteşarı Hakan Fidan sonra da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile görüştü. Ardından da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Ak Saray'a gitti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak güvenlik zirvesi öncesi MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı ile ayrı ayrı görüştü.
Çankaya Köşkü'ndeki görüşmeye giden ilk isim MİT Müsteşarı Hakan Fidan oldu. Görüşme 1 saat sürdü. Suriye'deki son gelişmeler ve Mısır'daki verilen idam kararları konuşuldu.

Fidan'ın ardından Genelkurmay Başkanı Necdet Özel Köşk'e gitti. Özel sınırdaki gelişmeler ve alınan önlemler hakkında Davutoğlu'nu bilgilendirdi.

Davutoğlu görüşmelerden sonra Ak Saray'a gitti. Erdoğan ile yapacağı görüşmenin gündemi de Suriye, sınır güvenliği ve Mısır.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı'nda güvenlik zirvesi yapılacak. Erdoğan başkanlığındaki toplantıya, bakanlar ve güvenlik yetkilileri katılacak. Toplantıda Türkiye sınırındaki Tel Abyad kentinin PKK'nın Suriye kolu PYD'nin eline  geçmesi ve sınır güvenliğinde yarattığı tehlike masaya yatırılacak. Toplantı da ayrıca Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin durumu da görüşülecek.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder