banner864

Davutoğlu Kaç-Ak Saray'a çıkıyor! 09 Haziran 2015, 11:53

AKP'de istişare toplantıları sürüyor. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu partinin önemli isimleri ve 3 dönem kuralına takılan yöneticilerle seçim sonuçlarını ve koalisyon seçeneklerini görüşüyor. Davutoğlu saat 16. 00'da da Ak Saray'a çıkarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşecek.
 Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi bugün gerçekleşecek.
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün partisinin genel merkezinde Merkez Karar Yürütme Kurulu ve Bakanlar Kurulu üyeleriyle bir araya gelmişti. Yaklaşık 7,5 saat süren toplantıdan sonra açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "bu seçim sonuçları 13 yıldır Türkiye'de uygulanan hükümet şekillerine göre farklı bir sürecin başladığını gösteriyor bize." dedi.

Davutoğlu, partinin önemli isimleriyle ve 3 dönem kuralına takılan yöneticilerle istişare toplantılarını bugün de sürdürüyor.

Davutoğlu, görüşmeden sonra saat 16.00'da Ak Saray'a giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Görüşmede Davutoğlu'nun da istifasını sunacağı belirtiliyor.

Davutoğlu, Çarşamba günü Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerimizle bir araya gelecek. Hemen ertesi gün de Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar