Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye yanıt: Bırakın ona biz karar verelim 15 Ağustos 2015, 13:32

MHP Lideri Bahçeli'nin "AKP ile CHP’nin son defa bir araya gelsin, düğümünü çözsünler" çağrısına AKP Genel Başkanı Davutoğlu yanıt verdi. "Bırakın ona biz karar verelim" diyen Davutoğlu, "CHP ile bir koalisyon görüşmesi yapmanın şu anda ihtimali yoktur" ifadelerin kullandı.
AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu TRT'de koalisyon çalışmalarıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Davutoğlu, MHP Lideri Bahçeli'nin "AKP ile CHP’nin son defa bir araya gelerek koalisyon düğümünü çözmeleri tarihi bir zorunluluk, milli bir sorumluluktur" çağrısıyla ilgili konuştu. 

Davutoğlu, "CHP ile bir koalisyon görüşmesi yönünde tekrar bir görüşme yapmanın şu anda bir ihtimali yoktur. CHP ile AK Parti hükümet kursun diyor Sayın Bahçeli. Bırakın ona biz karar verelim. Bugüne kadar bir cevap vermedim, sürecin ruhuna aykırı olduğu için. Ama özellikle Sayın Bahçeli'nin yazılı açıklamalarında, üslup konusunda bir talihsizlik görüyorum. Nasıl Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'Beraber hükümet kuralım, Başbakanlığı da verelim' sözleri, Bahçeli'de rahatsızlık yarattıysa, onun sözleri de bizde rahatsızlık yarattı" dedi. 

Davutoğlu CHP ve MHP liderlerine de çağrı yaptı, "Üçümüz biraraya gelelim ve seçim kararını birlikte alalım" diye konuştu. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar