banner864

Davutoğlu'ndan son dakika açıklaması! "Şimdi tüm siyasi liderler..." 09 Ağustos 2015, 15:38

Başbakan Ahmet Davutoğlu şehitler için tüm siyasi liderlere çağrıda bulundu
Başbakan Davutoğlu, parti liderlerine seslenerek; 'Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, twitter hesabından yaptığı açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başbakan Davutoğlu, yaptığı ziyaretleri anımsatarak şunları söyledi; "DEAŞ terörüne kurban verdiğimiz şehit Mehmet Yalçın Nane'nin arkadaşlarıyla Dağ Hudut Karakolu'nda idim. Gözlerine baktığımda bu memleketin sınırlarını emanet ettiğimiz mehmetçiklerimizle iftihar ettim. Ceylanpınar'da ise alçakça şehit edilen iki polisimiz Feyyaz ve Okan'ın silah arkadaşlarını ziyaret ettim. Beni en çok etkileyen şehitlerin emanetini gururla yüklenen polislerimiz kadar sokaklarda gördüğüm muhabbetti. Sarıldığım, kucaklaştığım her Ceylanpınarlı vatandaşımda bu toprağın bin yıllık kardeşlik mayasını gördüm. Gece de korkak bir saldırıya hedef olan AK Partimizin İstanbul İl Başkanlığı'nda dava arkadaşlarımla birlikteydik. Ülkemizi ve AK Parti'yi yolundan döndürmeye çalışanlar şunu bilsin. Onlar bugün varlar, yarın yoklar. Gaziantep'ten Şanlıurfa'ya Kilis'e İstanbul'a kadar, bin yıllık kardeşlik türküsünü söyleyen bizler kıyamete kadar burada olacağız. Tüm vatandaşlarım müsterih olsun. Şefkat ve kudret eliyle devletimiz her türlü belayı def etmeye muktedirdir. Bu yavrularımızın gözündeki ışığı söndürmelerine izin vermeyeceğiz."

"SİLAHLARIN BIRAKILMASI KONULARINDA ORTAK TAVIR ALMAYA ÇAĞIRIYORUM'
Davutoğlu, yarın CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yapacağı ziyarette kamu düzeni ve silah bırakılması ile konularda ortak tavır alınması talebinin de gündeme geleceğini belirtti. Başbakan Davutoğlu, diğer siyasi liderlere seslenerek; "Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum. Yarın CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmemizde hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceğiz. Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin."

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar