banner864

Davutoğlu'nun planına göre 7 Haziran seçimleri ''yok'' sayılacak 29 Haziran 2015, 13:32

Koalisyon planları yapılırken, erken seçim olasılığına karşı çalışma yürütülüyor. Erken seçim yapılması halinde, AKP'deki başlıca gündemlerden biri 3 dönem kuralı olacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun planına göre, 7 Haziran seçimleri "yok" sayılacak. Yani 7 Haziran'da 3 dönem engeline takılanlar yine vekil olamayacak.
Koalisyon pazarlıkları gündemde geniş yer tutarken, partiler bir yandan da erken seçim olasılığı için çalışma yürütüyor. AKP'nin bu konudaki en önemli gündemi 3 dönem kuralı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, bu konuyu kurmayları ile masaya yatırdığı öğrenildi. Milliyet gazetesinin haberine göre, ortaya çıkan eğilim 7 Haziran'da dönem engeline takılan AKP'lileri memnun etmeyecek.

Ortaya çıkan eğilime göre, eğer koalisyon olmaz da erken seçime gidilirse, bu dönemin yok sayılacak. Bu durumda, 7 Haziran'da üç dönem kuralına takılanlar yine aday olamayacak.

İki dönemdir Meclis’te bulunan ve 3. dönem için seçilen bakanlar Cevdet Yılmaz, Lütfi Elvan, Mehmet Şimşek, Mehmet Müezzinoğlu, İdris Güllüce gibi isimlerin de aralarında olduğu 26 isim erken seçim durumunda yeniden aday olabilecek.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

selvi :

hic kimse erken secim istemiyor milletin secimine saygi duyulmali her secim para emekliye isciye fakire para lazim müsrüflüge gerek yok

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder