banner864

Davutoğlu savunmada! 23 Ocak 2014, 16:14

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Montrö'deki tarihi toplantının ardından Davos'ta konuştu. Davutoğlu, Suriye'ye silah taşıdığı iddia edilen MİT TIR'larıyla ilgili savunmaya geçti. TIR'ların mülteci akınını sınır ötesinde durdurmak için yardım götürdüğünü ileri süren Davutoğlu, TIR'ları eleştirenlere ise hakaret etti.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Dünya Ekonomik Forumu'nun Davos'taki toplantısına katıldı.

NTV'ye konuşan Davutoğlu, Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in dünkü konuşmasının ardından savunmaya geçti.

Davutoğlu, Suriye'den mülteci akınını engellemek için yardımların sınır ötesine gönderildiğini iddia etti. Davutoğlu, "Mülteci akını artınca, bunu nasıl engelleriz diye sınır ötesine erzak, ilaç, battaniye ve her türlü yardımı göndermeye başladık" dedi. Dışişleri Bakanı, bu yardımların 2 yıldır sürdüğünü açıkladı.

“Neden şimdi bugünlerde gündeme getiriliyor? Çünkü Türkiye'yi yargılamaya çalışıyorlar. Hergün olay yaratarak, Türkiye'yi teröre destek veren ülke gibi dışarıya yansıtmaya çalışıyorlar”

Davutoğlu, "TIR'larla ilgili kampanyayı yapanlar Velid Muallim ile aynı dili kullanıyorlar" dedi. Davutoğlu, TIR'larını eleştirenler için "sığ akıllı çevreler" ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Suriye'ye ait olduğu iddia edilen fotoğraflarla ilgili de konuştu. Rusya Başbakanı Medvedev'in "yargıda kanıtlanmalı" açıklanmasının ardından konuşan Davutoğlu "Resimlere şüpheci yaklaşanların insanlığından şüphe ederim" dedi.

Davutoğlu, Aydınlık Gazetesi'nin manşet haberine göndermede bulundu. Bakan Davutoğlu, "Velid Muallim'in konuşmasını bazı marjinal gazeteler manşet yapabilirler" diye konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Özcan ineyici :

bu ülkede sinir varsa,sinir ve gümrük kanunuda vardir.suriyede beslediginiz terör örgütlerine ödediklerimiz vergilerle dogurdugunuz bir kenara, gönderdiginiz silahlar ne ise yariyor mister devitoglu? suriyedeki teröristlere gönderdiginiz silahlarla,analari cocuksuz,babalari evlatsiz,topraklari kan gölüne ceviriyorsunuz.bu ülke sahipsiz degildir....

huseyin yurtsev :

ilk kez yardim malzemelerini gizli goturen bir ulke gordum. mavi marmarada bir ay onceden reklam yapiliyordu. diyelimki bunlar gercekten yardim malzemesi niye bu kadar onemsiyorsunuz birakin gorevliler isini yapsin sizzler boyle yaparak halkida tedirgin edeyorsunuz

IlhamiCetin :

sayin bakan davutoglu mazeret uydurma.insan bakan olabilir basbakan olabilir, ama devletadami olamaz.sinirdan akin varsa suc kimin.devlet adami o dur ki bir ulkede mevcut devlet yipratilirsa kaos ortami olusur ve sinir guvenligi dekalmaz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar