banner864

Davutoğlu, Washington Post'a yazdı 01 Ağustos 2015, 14:44

Başbakan Ahmet Davutoğlu Washington Post gazetesi için bir yazı kaleme aldı. Davutoğlu, PKK gibi terör örgütlerinin Suriye'deki savaşın karmaşasından yararlanarak terörü kendi hedeflerine ulaşmak için kullandıklarını belirtti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'nin kuzeyinde yaşanan gelişmeleri ve bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları Washington Post gazetesi için kaleme aldığı yazıyla değerlendirdi.

Davutoğlu, PKK ve diğer terör örgütlerinin Suriye'deki karmaşadan yararlanıp kendi amaçları doğrultusunda hareket ettiğini belirtti. 

Başbakan yazısında, "PKK'nın Suriye'deki durumdan yararlanıp Batı'nın gözündeki pozisyonunu güçlendirmek için bir kez daha terörizme başvurduğunu" vurguladı.

PKK'nın silahı ve şiddeti bırakmadan açılımın sonuca ulaşamayacağını ifade eden Davutoğlu, "Bu, çözüm arayışlarının sona erdiği anlamına gelmiyor. Tam tersine Türkiye'de yeni bir hükümet kurulunca buna mantıklı bir çözüm getirmek için en hızlı şekilde konuyu ileriye taşımaya kararlıyım" dedi.

Davutoğlu, "IŞİD'e yönelik operasyonların Suriye devletine karşı savaşan muhaliflere de yardım etmek anlamına geldiğini" söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder