banner864

Davutoğlu yalanlamadı: Son kez uyarmak için gittim! 30 Nisan 2015, 12:21

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2 yıl önce ailesiyle birlikte Fethullah Gülen'i ziyaret ettiği iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Ziyareti doğrulayan Davutoğlu "Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın bilgisi dahilinde görüştüm. Kendisini son kez uyarmak için gittim" dedi.
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2013 yılında ailesiyle birlikte ABD'ye giderek Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le görüştüğü yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Milliyet gazetesine konuşan Davutoğlu ziyareti doğruladı. Davutoğlu, görüşmenin ayrıntılarını da anlattı.
2013 yılında Eylül ayında BM Genel Kurulu’na gittiğimizde, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde gittim.(...) Birkaç saat görüştük, son bir çağrı ile meşruiyet çizgisi içinde, sivil toplum ya da cemaat yapısı içinde kalınması ve bunun için de Türkiye’ye dönmesini istedim. (...) Kendisi ‘şimdi vakti değil’ dedi.

Davutoğlu, Gülen'in davetlerini geri çevirmesini Humeyni'nin İran'a dönüşüne benzetti.

"Bunların niyeti, o zaman fark ettim ki ‘şimdi değil’ demekle zamanını bekliyordu. Aralık ayında yapılacaktı darbe, neredeyse Humeyni’nin İran’a döndüğü gibi dönecekti"

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar