banner864

Davutoğlu'ndan bedelli askerlik açıklaması 02 Aralık 2014, 12:01

Bir süredir kamuoyu gündemini meşgul eden bedelli askerlik tartışmaları Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasıyla son buldu.
Bir süredir kamuoyu gündemini meşgul eden bedelli askerlik tartışmaları Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamasıyla son buldu. Seçime kısa süre kala, bedelli askerlik düzenlemesi çıktı. Fiyat 30 binden 18 bin liraya düşürüldü, yaş sınırı 28 olarak belirlendi. Sözleşmeli er ve erbaş alımında da yaş sınırı 20'ye indirildi. Düzenleme, TSK'nın profesyonelleşmesi adı altında yapıldı.

Bedelli askerlik çıktı. Açıklamayı Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP grup toplantısında yaptı.

Bedelli askerlikten yararlanacak olanların alt sınırı 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyle 27 yaşını doldurmuş olanlar olarak belirlendi.

700 bin kişinin yararlanması beklenen bedelli askerlik için ödenecek ücret 30 bin Lira'dan 18 bin Lira'ya düşürüldü.

Bedelli askerlikten elde edilecek gelir Savunma Sanayii Fonu'na aktarılacak.

Davutoğlu, önemli bir açıklama daha yaptı. TSK'nın talebi ve Bakanlar Kurulu'nun kararıyla sözleşmeli er ve erbaş alımlarında yaş sınırı askere alım yaşı olan 20'ye indirildi.

Karar TSK'nın talebi üzerine alındı. Gerekçesi ise askerlik yükünü hafifletmek ve orduyu profesyonelleştirmek olarak açıklandı.
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ferman bayraktar :

arkadas yazık çok yazık biz 15 ay askerlik yaptık biz kerizmiyiz ??? onların ne ayrıcalığı var ayrıcalıklarını söyleyeyim hepsinin parası var !!!!!

kültigin :

vatan savunmasında bedelli diye birşey olamaz.bunu herkes yapmak zorunda. bu adamlar askerlik yapmayacaksa bende vergi vermek istemiyorum o zaman.

İlhan Dinçer :

Paraya sıkıştıkça haksızlık,hukuksuzluk velhasıl halka saygısızlık kol geziyor.

Mehmet`ler :

ohh ne güzel bakan ve milletvekili cocuklari siraya.yakinda parali askerlerle bir lejyoner ordusuda kurarsiniz aynen poliste oldugu gibi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar