banner864

Davutoğlu'ndan Musul açıklaması 11 Haziran 2014, 19:17

Birleşmiş Milletler'de temaslarda bulunmak için New York'ta bulunan ve Musul'daki gelişmeler üzerine programını yarıda kesen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'ye hareketinden önce New York John F. Kennedy Havalimanı'nda açıklama yaptı.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Musul'daki görüşmelerle ilgili açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Musul’da son günlerde artan terör tehdidi nedeniyle yaklaşık dört gündür 24 saat Sayın Başbakan ve bizler alarm halindeydik.

- Çalışmalarımızı sürdürürken faaliyetlermize rağmen maalesef Irak güvenlik güçleri IŞİD’in ilerlemesi karşısında Musul’u terk etmek zorunda kaldı.

- Musul Başkonsolosumuz görev bilinciyle çalışmalarını sürdürdü. Biz tahliye talimatı gönderdik ancak çatışmaların artması nedeniyle güvenlik şartları sağlanmadan tahliyesinin getirdiği riskin içeride kalmalarından daha fazla olacağı bilgisi verildi.

Yorumlar

muharrem elçi :

herkes biat mı ediyor yoksa korkudan mı bunların her dediğini uyguluyor ya.hayır uymasanız nereye sürülebilirsiniz daha.zaten ırak'tasınız.seyşel adalarında olsanızda afganistana sürülme korkunuz olsa anlıycam ama.yazık çok yazık

Timur :

türkiyenin kimse kudretini sinamasin diyor ... askerin elini kolunu bagla sonrada açiklamaya bakin ya ! neden istifa etmiyorsunuz ???? yaptiginiz hatalari sayarsak 50 tane dis isleri bakani götürürdü ! bu ne biçim iktidar ya ???

mdd :

koç boynuzundan gramafon iğnesi olursa bundanda dışişleri bakanı olur

mdd :

hadi oradan be türkiye tarihinin en basiretsiz dışişleri şeyi

yaşar piçakcı :

ordusu olmayan bir ülkeyiz,söyleyecek tek şey,çok aciz bir durumdayız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar